AKTUÁLNĚ: Šokovaný Kúdela! Odůvodnění trestu nám nepřišlo, co dál?

Slavistický obránce Ondřej Kúdela byl shledán vinným za rasistickou urážku na adresu finského záložníka Kamaru a obdržel ten nejpřísnější trest, zákaz startu v 10 utkáních v soutěžích UEFA (na klubové i reprezentační úrovni).

Sešívaní obdrželi rozhodnutí Kontrolní, etické a disciplinární komise UEFA, která Kúdelovi udělila za rasistické chování trest v podobě stopky na 10 zápasů v soutěžích UEFA. Český reprezentant tak přijde nejen o zápasy Evropské ligy či Ligy mistrů, ale i o EURO.

Slavia se jako klub proti trestu odvolat podle práva nemůže, jelikož není účastníkem řízení ani předmětem trestu ze strany UEFA. Samotný hráč ovšem odvolání podat může, a zcela jistě tak i učiní. Horší trestu mu nehrozí, jelikož stopka na 10 zápasů je nejvyšší možný trest. Odvolání může podat buď k odvolací komisi UEFA nebo k Mezinárodní sportovní arbitráži.Úplné prohlášení advokátní kanceláře Urban & Hejduk, která zastupuje slavistického obránce:

Hráč Ondřej Kúdela dnes obdržel rozhodnutí Kontrolní, etické a disciplinární komise UEFA ohledně jeho incidentu s hráčem Glenem Kamarou během zápasu Evropské ligy UEFA mezi týmy Rangers FC a SK Slavia Praha dne 18. března 2021.

Ondřej Kúdela k tomu bezprostředně uvedl následující: „Jsem zaskočen, že disciplinární komise UEFA dospěla k jinému závěru než předtím její inspektor. Podle něj neexistovaly přesvědčivé důkazy pro mé obvinění z rasismu, které nadále odmítám. Zpětně si uvědomuji, že byla chyba za Glenem Kamarou vůbec chodit a cokoliv mu říkat. V zápase byly emoce a já už to teď bohužel nedokážu vrátit zpátky. Je mi to moc líto.“

Rozhodnutí nám bylo zasláno bez odůvodnění, po dohodě s klientem tedy požádáme o jeho sdělení a poté s klientem zvážíme podání odvolání. Disciplinární řízení bylo formálně zahájeno v úterý 6. dubna 2021 a hráč měl čas do pondělí 12. dubna 2021, aby se vyjádřil a založil nové důkazy, což jsme učinili. Disciplinární spis měl přes 130 stran vyjádření, zpráv a důkazů i další desítky minut video záznamů a jejich analýz. Máme tedy vážné pochybnosti, jak důkladně se disciplinární orgán se vším seznámil, zejména s naším posledním vyjádřením během přibližně jednoho a půl dne./**/