AKTUÁLNĚ: Skandál v Ajaxu! Reprezentant Nizozemska ve vazbě, za pobodání mu hrozí 4 roky natvrdo

Hráč Ajaxu, Quincy Promes, má na krku pořádný problém. Je totiž obviněn za pobodání příbuzného.

28letý křídelník prožívá těžké chvilky. V neděli ráno, den po vítězství 4:0 nad Zwolle, ve kterém vstřelil pátý gól ve svém dvanáctém zápase Eredivisie, ho zatkla policie. Nizozemský reprezentant byl vzat do vazby. V červenci měl údajně pobodat na rodinné oslavě bratrance a vážně mu poranit koleno.

Manon Aalmoes, právní zástupkyně Promese, obvinění popřela s tím, že hráč Ajaxu nebyl do incidentu zapojen. Právník oběti, Yehidi Moszkowicz, však tvrdí opak.

Prokurátora uvažovala, že třídenní vazbu prodlouží o další tři dny. Během úterního dne se však rozhodla fotbalistu propustit na svobodu, kde bude čelit vyšetřování a případnému soudnímu řízení. Promes dále zůstává podezřelým, protože existují okolnosti, které poukazují o jeho zapojení v trestném činu.
I když je Ajaxu v zásadě opět k dispozici, nefiguruje v nominaci na středeční pohárový zápas proti Utrechtu. Amsterdamský klub je v celé věci zdrženlivý.

Policie byla o této události informovaná až o několik měsíců později. Ihned začalo vyšetřovaní a Promes byl zatčen. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na 4 roky, což by pro něj prakticky znamenalo konec kariéry.
/**/