AKTUÁLNĚ: Sima dražší než Souček! Tvrdík potvrdil astronomické nabídky pro léto

Slavia Praha je momentálně nejsledovanějším českým klubem v zahraničí. Úspěchy v evropských pohárech a zdařilé přestupy Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem jsou styčnými body, které zvedají krédo klubu i hráčům. Jak potvrdil místopředseda představenstva Jaroslav Tvrdík, v létě bude kolem Sešívaných pořádně horko.

Nejžhavějším zbožím je samozřejmě 19letý zázrak Abdallah Sima. Po parádní trefě proti Leicesteru opět v Anglii rozvířil mediální vody. Mezi spekulovanými kluby se kupříkladu objevil Everton s Arsenalem, tradičně nechybí ani West Ham.

Kladiváři by měli mít údajně připravených 35 milionů eur, což Jaroslav Tvrdík nepřímo vyvrátil. I přes to mladičký Senegalec dost možná překoná Tomáše Součka a stane se nejdražším hráčem, který kdy z české ligy přestoupil.




“Na Simu jsme měli v zimě nabídku z předního klubu Premier League přesahující 10 milionů eur. My jsme poděkovali. Neprodali bychom ho za deset, neprodali bychom ho za dvacet. Teď můžu s jistotou říct, že máme nabídky na léto pohybující se okolo 20-25 milionů eur.”

Nejvyšší hodnotu přiklepli Simovi v bulvárním The Sun. Podle nich by nemuselo stačit ani 50 milionů euro. “Částka, se kterou spekuluje deník Sun by se odmítala jen těžko. To je na 5 let provozu Slavie, na investice do mladých hráčů a ještě by z toho byla akadamie Abdallaha Simy,” zažertoval Tvrdík.

Za zmínku stojí také hlavní lodivod týmu, Jindřich Trpišovský. “Trenéru Trpišovskému bych Premier League přál. Ale teprve potom, co skončí smlouva se Slavií, tedy nejdříve za 4 roky. Věřím, že smlouvu dodrží. Mohl odejít už v minulosti. Dostali jsme nabídku přesahující částku 10 milionů eur.” 




Klíčovou roli v cenách hráčů nehrají jen úspěchy v evropských pohárech. Velký vliv totiž mají také dva bývalí hráči Sešívaných.

“Suk i Cuf odvádí v Anglii výtečnou práci. Myslím, že jim bude děkovat dál, nejen za procenta z případných přestupů, ale i v případě, že naší hráči dostanou nabídku z Premier League. Myslím si, že ty nabídky budou vyšší než v předchozích létech. Oba dva nám pomáhali a pomáhají. Je to fantazie, takový slavistický sen.”

Velký výprodej se však v pražském celku očekávat nedá. I pro nadcházející sezónu budou mít Slavisté ty nejvyšší ambice.

“Nechceme kádr moc oslabit. Rádi bychom se opět dostali do skupiny Ligy mistrů. Takový Ondřej Kolář dělá 30% týmu. Máme dohodu, že může odejít v letošním roce. Reálně se bavíme, že tuto dohodu ještě o rok prodloužíme. Ondřej je zde spokojený na hřišti i v zázemí,” uvedl Tvrdík.

/**/