AKTUÁLNĚ: Ronaldo poslal vzkaz z karantény! Fanoušci se děsí, kvůli koronaviru totiž hrozí, že nenastoupí proti Messimu

Koronavirus si vybral dalšího z řady sportovců. S týdenním zpožděním se po Zlatanovi nakazil také Cristiano Ronaldo.

Hvězdný Portugalec byl v úterý 13. října pozitivně testován na koronavirus. Již teď je jisté, že zmešká ligový zápas proti Crotone a úvodní zápas skupin Ligy mistrů proti Dynamu Kyjev.

Jeho stav okomentoval také trenér portugalské reprezentace, který s ním kvůli nákaze nemůže počítat v zápase proti Švédsku: “Byl v šatně a řekl mi jediné, že chce hrát,” prozradil s úsměvem Fernando Santos. ” To samozřejmě možné není. Teď s námi komunikuje jen skrze jeho balkón. Nemá vůbec žádné příznaky. Ani neví, že mu něco je. Situaci zvládá velice dobře,” sdělil trenér médiím na úterní tiskovce.5násobný vítěz Zlatého míče už dnes odletěl z Portugalska soukromým letadlem s nemocničním vybavením zpátky do Itálie, kde dokončí povinnou karanténu.

Svým obdivovatelů pak poslal jasný vzkaz: “Cítím se dobře. Věřím, že do týdne se toho zbavím.”  Fanoušci jsou i přes to v nejistotě a děsí se jedné věci s aktuální situací spjatou.

Na 28. října je totiž naplánovaný zápas proti Barceloně, na který netrpělivě čeká celý fotbalový svět. (celý rozpis zápasů Ligy mistrů najdeš zde). Pravidla od UEFA jsou však nekompromisní. Aby se Cristiano mohl zúčastnit zápasu proti katalánskému velkoklubu, musí mít podle pravidel negativní test již týden před zápasem. Jeho start je tak v ohrožení. Vzpomeňme třeba na jeho parťáka z Juventusu Paula Dybalu. Ten se viru zbavoval měsíc a půl.

CR7 však věří, že k ničemu takovému nedojde. “V zápase proti Barceloně nebudu chybět, udělám pro to vše.” 

Ronaldo má tedy přesně týden na to, aby se zbavil koronaviru. Do 21. října musí mít negativní testy. V opačném případě bychom viděli souboj Messiho a Ronalda až ve druhém zápase, která se odehraje 8. prosince. Jelikož je útočnému esu italského velkoklubu 35 let a Messimu 33 let, může to být vůbec naposledy, kdy se tyto dvě legendy proti sobě střetnou.

/**/