AKTUÁLNĚ: Obrovská revoluce MS klubů! Infantino představil zbrusu nový projekt pro nejlepší týmy planety

Posbírej v rámci Speciálního svátečního kalendáře přes 1000 FREE SPINŮ a další Sázky ZDARMA

Prezident Mezinárodní federace fotbalových asociací Gianni Infantino v pátek dopoledne veřejně nastínil plánované změny mistrovství světa klubů. FIFA chtěla nový formát zavést už v minulosti, všechny plány ovšem před pár lety zhatila pandemie koronaviru. Nyní už je v harmonogramu jasno, fanoušci se dočkají prvního ročníku s ohlášenými změnami za tři roky.

Vsaď si na Betanu na zápas Argentina – Francie ve zvýhodněných MAX kurzech a další speciální kurzovou nabídkou


MS klubů zavedla FIFA v roce 2000, a tradičně se tohoto zimního turnaje účastnilo pouze sedm celků. Soutěžili v ní vítězové evropské, asijské, africké Ligy mistrů, Ligy mistrů Severní, Střední Ameriky, Karibiku a Oceánie a jihoamerické Libertadores z předchozí sezóny. Tyto celky pak doplnil ještě národní šampion pořádající země. S tímto formátem se však fanoušci mohou v následujících třech letech rozloučit, od roku 2025 totiž vejdou v platnost nová pravidla.

Prezident FIFA Gianni Infantino na své závěrečné tiskové konferenci v Kataru oznámil zbrusu nový formát mistrovství světa klubů, kterého se bude účastnit hned 32 celků. Kolik zástupců budou mít na turnaji jednotlivé kontinenty však prozatím odhaleno nebylo.
Další otázkou rovněž zůstává, kdy se samotný turnaj vůbec odehraje, a kdo jej bude pořádat. Celkový vítěz by si měl podle posledních zpráv přijít na odměnu ve výši zhruba 150 milionů liber. FIFA rovněž ohlásila, že MS klubů bude zavedeno i pro ženskou kategorii.

Mistrovství světa klubů v letošním ročníku se odehraje v Maroku mezi 2. a 11. únorem. Za Evropu se zde představí Real Madrid./**/