AKTUÁLNĚ: Obří problémy v Barceloně! Nejsou finance na Messiho, mimo je Agüero a další…

Velmi obtížnou situaci musí aktuálně řešit vedení Barcelony. O tom, že je katalánský velkoklub ve velké šlamastice značí i fakt, že klub ani nemůže zaregistrovat nové posily, jako třeba Sergia Agüera nebo podepsat Lionela Messiho. Za vším stojí překročené platové stropy. Klub má teď 3 možnosti, jak z toho ven.

Tipni si ZDARMA výsledky čtvrtfinále Eura 2020.
Přidej se ještě dnes a hraj o 2 mega! Každé kolo se soutěží o 40 000!
Odměna čeká pro 20 000 nejlepších tipérů.

V pondělí večer se objevily šokující zprávy, které informovaly o překročení mzdových nákladů katalánského klubu. Pro Barcelonu to znamená hned 3 problémy – nemožnost zaregistrovat nové posily, nutnost přeorganizovat mzdovou strukturu hráčů a vyřešit, jak to vše udělat tak, aby zbyly prostředky na Lionela Messiho.

➡️Přestupová bomba! O Pavlenku se zajímá Chelsea, potvrzují v Brémách

La liga má zavedené platové stropy, aby zajistila finanční fair-play pro všechny týmy. I proto došlo ke schůzce mezi prezidentem Barcelony Laportou a prezidentem La Ligy Tebasem. Výsledek? Tebas odmítl udělit Barceloně výjimku. To znamená pro katalánský velkoklub obrovskou překážku nejen v jednáních s Messim (pokračování níže).

Odhaduje se, že Barcelona ztratila během minulé sezóny kvůli pandemii 580 milionů eur. Z toho vyplývá, že klub musí svůj platový strop z minulé sezóny (který činil 347 milionů eur) snížit o více než polovinu, na nějakých 150-160 milionů eur. To je podobný limit, jako má třeba Villarreal nebo Athletic Bilbao. Do toho navíc musí snížit počet hráčů v týmů, který převyšuje povolený limit (25).

➡️VIDEO: Neymarova paráda rozhodla! Takto poslal na párek obránce a zařídil jediný gól utkání

Klub je připraven udělat vše možné i nemožné, aby jednoho z nejlepších hráčů všech dob v týmu udržel. “Všechno ohledně Messiho nové smlouvy probíhá v pohodě,” snaží se klubové příznivce uklidnit nový prezident Laporta a ubezpečuje, že Messi chce zůstat a Barcelona je jeho priorita. Proto je ovšem potřeba obětovat ostatní hráče, aby vše zůstalo v souladu s pravidly finančního fair play.

➡️Řepka se opřel do Bořila i Krmenčíka! Šilhavý nezapře svou slabost pro Slávisty, míní bývalý reprezentant

Ve hře jsou kromě argentinské hvězdy také Memphis Depay, Sergio Agüero a Eric Garcia. Jaké má tedy Barca možnosti?
Za 1.) Odchody hráčů. Junior Firpo jde do Leedsu za 15 milionů eur, Francisco Trincao se připojil formou hostování k Wolves. Dále odešli Matheus Fernandes, Kondrad de la Feunte, Jean-Clair Todibo a Juan Miranda.

➡️VIDEO: Fascinující záběry Messiho přípravy! Takto pečlivě si nachystal trávník před přímákem

Mezitím se pracuje na přestupu Samuela Umtitiho, Philippe Coutinha a Miralema Pjaniče. Všichni tři mají vysoké mzdy, 200 milionový deficit však pokrýt nestačí. Z toho důvodu je potřeba uvolnit ještě někoho dalšího. V úvahu přichází Griezmann, Busquets a Alba, kteří mají taktéž velké platy.

Za 2.) Snížení platů. Pokud se nepodaří prodat dostatečný počet hráčů, je jednou z možností snížení platů hráčům. Nejvíce berou: Gerard Piqué, Jordi Alba, Sergi Roberto, Sergio Busquets, Antoine Griezmann a Ousmane Dembélé. To umožní Barce dostatečné snížit náklady, aniž by musela dále snižovat zaměstnance.Pozitivní zpráva je, že aktuální situaci někteří hráči berou s pochopením. Piqué či Busquets s tím nemají problém i přes to, že už se jim snižoval plat kvůli pandemii. “Důležité je, abychom hráli spolu ještě hodně let, mám v klub důvěru a věřím, že vše vyřeší,” nechal se slyšet Busquets.

Za 3.) Plán Bartomeu. Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu o finančních problémech klubu moc dobře věděl. I proto vypracoval plán, ve kterém by se pokryly náklady a ještě by zůstalo dost financí na Messiho. Stačilo by “jen” prodat 50% podíl Barca Corporate, což by přineslo zhruba 500 milionů eur.

➡️AKTUÁLNĚ: Stanciu krok od velkého přestupu! Do Slavie poputuje pořádný balík, píší v Rumunsku

Platový strop totiž nesouvisí jen s příjmy z prodeje hráčů. Počítají se také příjmy z lístků, sponzorství, televizních práv nebo z prodeje podílu klubu.

Toto jsou možnosti Barcelony, jak se vlézt do platového stropu a zároveň prodloužit s Messim smlouvu. Je zřejmé, že na dokončení této hádanky bude potřebná velká spolupráce všech zainteresovaných stran. Vedení klubu bude muset být velmi kreativní, aby tento problém vyřešilo. Rekonstrukce mužstva je nezbytná.

/**/