AKTUÁLNĚ: Nečekaný Lukakův návrat do Anglie! Přestupový rekord se otřásá

Romelu Lukaku je podle posledních zpráv krůček od návratu do Premier League. Belgický útočník vyzkouší na podruhé angažmá v Londýně.


Osmadvacetiletý Belgičan se po zisku mistrovského titulu s Interem Milán rozhodl opět vyměnit dres. Lukaku má nakročeno k návratu do Chelsea, kde během své kariéry už několik let působil. Podle Fabrizia Romana jsou obě strany velmi blízko k dosažení dohody.

Vedení Blues původně nabízelo italskému mistrovi 85 milionů liber a Marcose Alonsa k tomu, jenomže Inter požadoval pouze peníze. Nejnovější nabídka, na kterou si obě strany předčasně podaly ruce, zní 98 milionů liber (115 milionů eur). Nyní se řeší poslední detaily, potvrzuje i Gianluca Di Marzio.

Belgický tank, jak se mu mnohdy přezdívá, by se tak stal druhou nejdražší posilou v historii Premier League. Hlouběji do kapsy muselo sáhnout už jen vedení Manchesteru City, které tento čtvrtek oficiálně zkompletovalo přestup Jacka Grealishe za 117,5 milionu eur.

Nejhodnotnější hráč celé italské ligy má už s Chelsea domluvené osobní podmínky. V Anglii si přijde na zhruba 12 milionů ročně.

Lukaku byl během svého několikaletého působení v Chelsea posílán především na hostovačky a v modrém dresu stihl nasbírat pouze 15 soutěžních startů. Londýn pak definitivně opustil v roce 2014, když byl za 28 milionů liber prodán do Evertonu./**/