AKTUÁLNĚ: Konec v pohárové Evropě? Situace kolem Tottenhamu je kritická

UEFA zrušila závěrečný duel mezi Tottenhamem a Rennes, který byl z důvodu koronaviru v londýnském klubu původně přesunut. Kohoutům nyní hrozí konec v pohárové Evropě.


Anglický celek před zápasem s francouzským soupeřem ohlásil třináct případů nákazy koronavirem, z toho osm u hráčů a pět u členů realizačního týmu. Utkání mělo být původně pouze přesunuto na jiný termín, UEFA ale oznámila jeho zrušení.

➡️VIDEO: Hamšíkův švédský unikát! Tuto pumelici vyhlásili nejkrásnějším gólem roku

Výsledek zápasu měl přitom rozhodnout o konečném pořadí základní skupiny G, kde Spurs stále mohli obsadit druhou příčku a kvalifikovat se tak do šestnáctifinále Konferenční ligy. Tam by mohli mimo jiné narazit i na pražskou Spartu. Teď ale hrozí, že cesta Tottenhamu v pohárech skončí už ve skupině.Londýnský klub aktuálně ztrácí v tabulce tři body na druhé Vitesse, před které by se mohl posunout v případě výhry nad Rennes díky lepšímu skóre. Nyní se ale jeví jako nejpravděpodobnější možnost to, že Harry Kane a spol. už ke svým 7 bodům žádné další nepřidají.

„Bohužel se navzdory maximální snaze nepodařilo najít řešení, se kterým by souhlasily oba kluby. Zápas se proto nemůže odehrát a záležitost byla předána kontrolní, etické a disciplinární komisi, která rozhodne v souladu s pravidly soutěže,” zveřejnila o víkendu UEFA oficiální stanovisko.

Los vyřazovací fáze proběhne už v pondělí ve 14:00.

➡️Hazard k českému triu? Real odmítl velkorysou nabídku West Hamu, chce víc

Tottenham bude muset z důvodu koronaviru odložit rovněž nedělní ligové utkání s Brightonem./**/