AKTUÁLNĚ: Hvězdný trenér pro Newcastle! Podle SkySports mají noví majitelé jasno

Newcastle United bude mít zřejmě brzy nové majitele. A ti už mají jasno o tom, kdo by měl být v příští sezóně na lavičce klubu.

Vlastníkem by se měla stát skupina PCP Capital Partners, vedená Amandou Staveley, za kterou stojí saúdskoarabské konsorcium v čele s princem Mohamedem bin Salmánem.

Podle portálu SkySports vidí noví majitelé klubu jako volbu číslo 1 bývalého kouče Tottenhamu, Mauricia Pochettina. Ten strávil na lavičce kohoutů přes 5 let.

Kuriózní zranění pro Boatenga! S vysvětlením přišla až jeho nenasytná partnerka

Novému vedení se líbí, jakým způsobem byl schopen 48letý argentinský trenér přebudovat celý tým. Během svojí pětiletky se mu podařilo protlačit tým až do finále milionářské Ligy mistrů, kde jeho celek podlehl Liverpoolu.
Bývalému trenérovi Spurs, který je od listopadu bez práce, nabízejí v Newcastlu pohádkových 19 milionů liber ročně. Pochettino by se tak stal druhým nejlépe placeným trenérem v Premier League.

Navíc je známo, že argentinský kouč má zájem o návrat do nejvyšší anglické soutěže. “Abych byl upřímný, rád bych pracoval pro klub v Premier League. Uvědomuji si, že to bude těžké. Prozatím je však potřeba počkat a sledovat, co se bude dít. Jsem připraven na novou výzvu. Věřím, že moje další angažmá bude fantastické,” uvedl Pochettino pro SkySports.

Pokud by dohoda s 48letým Argentincem nevyšla, ve hře je také bývalý trenér Newcastlu, Rafael Benítez. Ten v klubu působil mezi lety 2016-2019 a nyní trénuje v čínské nejvyšší lize. Také 60letý španělský kouč se nechal slyšet, že by se do Premier League rád vrátil.
/**/