AKTUÁLNĚ: Budoucnost Neymara a Mbappého v PSG? Útočníci mají jasno, hvězdné duo se rozpadá

Hvězdné dvojici PSG zanedlouho končí smlouva v PSG. Jaká je budoucnost Neymara a Kyliána Mbappého? Oba útočníci mají údajně jasno.

Neymar působí v Paris Saint-German od roku 2017, kdy podepsal smlouvu na 5 let. Jednalo se o přestup, který trhl všechny dosavadní rekordy. Pařížané tehdy za slavného Brazilce vyplázli na dřevo neuvěřitelných 220 milionů euro. Čas však plyne jako voda a Neymarovi se pomalu, ale jistě chýlí smlouva v Paříži ke konci. To samé platí u jeho parťáka Kyliána Mbappého, kterému kontrakt vyprší taktéž v létě 2022.

V posledních měsících se hodně mluvilo o tom, že by se 28letý Brazilec mohl vrátit zpátky do Barcelony, jelikož Neymar naznačil, že v Paříži momentálně nehodlá smlouvu prodlužovat. Poslední zprávy španělského deníku Diario AS však tvrdí, že si vše rozmyslel a zahájil s francouzským velkoklubem předběžné rokování o prodloužení smlouvy.
Neymar, který si v dresu Pařížanů připsal na konto 72 gólů v 91 zápasech, bude chtít pokračovat na stejném ročním platu. Trojnásobný vítěz francouzské ligy momentálně pobírá 30 milionů euro ročně. Vedení francouzského giganta však bude chtít jeho roční příjem snížit na 25 milionů kvůli jeho věku i náchylnosti ke zraněním.

Pro Paris Saint-German je však prioritou udržet Kyliána Mbappého. O něj totiž bude příští rok bojovat nejeden velkoklub. Tuze o něj stojí především Real Madrid, do svých řad by ho však rád zlákal třeba Liverpool.

To, jak je pro ně mladý kanonýr důležitý, dokazují i statistiky. PSG vyhrálo s Kyliánem na hřišti 64 z 80 ligových zápasů, s průměrem 2,9 gólů na zápas. V jeho nepřítomnosti to bylo 22 z 30 zápasů, přičemž průměr gólů na zápas klesl na 2,5. 21letý Francouz však svojí budoucnost v Paříži nevidí. Mbappé chce novou výzvu. Francouzský klub tedy nemá na výběr. Buď ho příští léto prodají, nebo odejde za 2 roky v létě zadarmo.
/**/