AKTUÁLNĚ: Blíží se návrat do Premier League?! Gareth Bale je připraven opustit Real Madrid

Gareth Bale už nechce nadále leštit lavičku Realu Madrid. Do konce přestupového období by rád opustil La Ligu a vrátil se do Premier League.

Jsou to již měsíce, kdy hvězdný Welšan vysedává na lavičce Bílého baletu. Kvůli špatnému vztahu s trenérem Zidanem to navíc nevypadá, že by se věci posunuly k lepšímu, spíš naopak.

Klub sice hráče oficiálně nedal na přestupovou listinu, ale jeho odchodu by se vůbec nebránil. V čem je tedy zakopaný pes? Jako vždy jde hlavně o peníze. Gareth pobírá v Realu Madrid 500 tisíc liber týdně a má smlouvu na další 2 roky, což se zdá být pro většinu klubů příliš. I proto nebyl ještě před pár dny ve hře žádný zájemce. S blížícím se koncem přestupového okna ale pro 31letého fotbalistu zřejmě vysvitla jiskřička naděje.
Manchester United zařadilo Garetha Balea jako alternativu za Jadona Sancha, kterého se Rudí ďáblové snaží marně získat z Borussie Dortmund. Německý velkoklub ohodnotil mladého Angličana na 120 milionů euro a rozhodně nemá v plánu ubrat z této sumy ani cent. Celý přestup se tak zdá být pro tento rok velmi nepravděpodobný. To potvrzuje také sportovní ředitel Borussie, Sebastien Kehl. “Jadon tuto sezónu zůstává hráčem Dortmundu,” zní jeho oficiální stanovisko.

I proto přichází v úvahu získání právě Garetha Balea. Ten sám přiznal, že by se návratu do Premier League a přesunu na Old Trafford nebránil. Čeká se už jen na oficiální nabídku od United. Do té doby se můžeme jen dohadovat, za jakých okolností by byl Balea k mání. Zdali by šlo o přestup nebo o hostování, na kolik by případný přestup vyšel, jak by si kluby rozdělily hráčův plat atd.

Jisté však je, že už jsou obě strany v úzkém kontaktu, což prozradil také Kaveh Solehkol, novinář Sky Sports:
“Bylo nám řečeno, že je Gareth nejlepší alternativou pro Man Utd, ale spíš jen na hostování. Obávám se, že to ale nemusí být pro hráče dostačující. Podle informací z Baleova okolí to může být jeden z problémů. Teď mu je 31 a dal jasně najevo, že chce hrát fotbal a opustit trvale Santiago Bérnabeu. Na druhou stranu v Madridu zamrzl na jednom bodě. Šance hrát v Premier League a v takovém klubu jako je Manchester United, už se nemusí opakovat.”

/**/