AKTUÁLNĚ: Alarmující zjištění! S van Dijkem to nevypadá dobře, přiznal Klopp

Jürgen Klopp v pondělí informoval o aktuálním stavu svých svěřenců. Německý kouč přiznal, že to s van Dijkovým kolenem nevypadá zrovna růžově.

Virgil van Dijk si z říjnového utkání proti Evertonu (video hrozivé kolize s Pickfordem zde) odnesl přetržený zkřížený vaz v pravém koleni. Zprvu se odhadovalo, že nizozemský reprezentant bude mimo hru na 7-8 měsíců, teď to však vypadá, že může svému týmu chybět mnohem déle.

29letý obránce Reds po zápase podstoupil úspěšnou operaci a započal léčbu. Ani poté však nebylo blíže určeno, kdy se nizozemský obránce vrátí zpátky na plac. Jürgen Klopp teď navíc přednesl znepokojující zprávy pro všechny fanoušky anglického celku.
“Samozřejmě jsme v kontaktu. Vzhledem k okolnostem můžu říct, že se mu daří dobře. Jeho koleno však není v dobrém stavu. Nevypadá tak, jak by normální koleno mělo vypadat. Řekl bych to asi tak, že vypadá úměrně dobře k operaci, kterou nedávno podstoupil,” přiblížil 53letý kouč vážnost van Dijkova zranění na tiskové konferenci před úterním zápasem Ligy mistrů proti Ajaxu.

Dalším problémem pro Kloppa je absence Thiaga Alcântary, který se zranil v tom samém zápase proti Evertonu. I o něm kouč poskytl nové informace: “Situaci s Thiagem musím trochu objasnit. Nevypadalo to s ním tak zle, na rozdíl od van Dijka, jelikož Thiago neměl nic zlomeného, nic mu neprasklo apod. Jak si ale nyní uvědomujeme, ten střet měl i přesto obrovský dopad na jeho koleno. Když není nic zlomeného ani prasklého, tak si každý myslí, že se po pár dnech vrátí do hry, ale jeho koleno doteď není v pořádku.”

“Thiago s námi dokonce i občas trénuje, ale ještě není připraven. Nemohu přesně říct, kdy znovu zasáhne do hry, ale nejspíše si budeme ještě pár týdnů muset počkat,” dodal na závěr německý kouč.

/**/