AKTUÁLNĚ 24.8.: Rýsuje se jediný zájemce o Ronalda, Real oficiálně poslal nabídku za Mbappého

S blížícím se koncem letního přestupového okna stoupá aktivita klubů během vyjednávání. Největším tématem je aktuálně situace kolem Cristiana Ronalda, kterému se věnoval (a nejen jemu) během pravidelné dávky žhavých novinek na svém streamu také Fabrizio Romano.

V pondělí překvapil italský expert na přestupové tahanice zprávou ohledně touhy Cristiana Ronalda odejít z Juventusu už toto léto. “Cristiano Ronaldo chce opustit Juventus. Juventus chce, aby zůstal. Hráč si vytyčil jako jedinou možnost odchod k některému z klubu anglické Premier League, který v aktuální sezóně hraje Ligu mistrů,” vylíčil poměrně nečekané informace. V úterním podvečeru pak přispěl další troškou do mlýna.

Z možných adeptů (Liverpool, Manchester United, Manchester City, Chelsea) se postupně prokousal k jednomu jedinému. “Situace se nezměnila, Cristiano hledá se svým agentem řešení. Juventus nedostal stále žádnou nabídku,” vysvětloval hned v úvodu živého vysílání pod záplavou dotazů fanoušků.
Po několika desítkách minut mu však jeden ze sledujících poslal odkaz na výrok Huga Deloma, uznávaného novináře z L’Équipe. “Manchester City sleduje Cristiana Ronalda. Ronaldo mluvil se Silvou, Cancelem a Diasem. Mzda, kterou Ronaldo pobírá (32 mil. eur ročně) není pro klub problém. City ale nechtějí platit moc velký poplatek za přestup.”

Romana zpráva od fanouška zaujala. “Hugo je velmi dobrý novinář, počkej moment, ověřím to,” poznamenal a na pár minut se odmlčel, zatímco listoval v mobilu. “Zdá se, že Manchester City je doposud jediným možný zájemce o služby Cristiana Ronalda v tomto přestupovém období. Žádný z jiný anglický klub neprojevil ani náznak zájmu. Vysoký plat i přestupový poplatek je pro kluby problémem. Juventus by rád vyinkasoval 25 milionů eur,” sdělil netrpělivým divákům.

Během přenosu pak postupně doplňoval další střípky. “Juventus oficiální nabídku od Manchesteru City nedostal. Vedení anglického klubu čeká na vývoj situace kolem Harryho Kanea. Tam ovšem není nic nového. Tottenham svůj postoj nezměnil a jednáním o přestupu nedal zelenou. Pokud City nepřivedou Kanea, pokusí se přivést Cristiana Ronalda. Uvidíme, co nám přinesou následující dny.” 

Úsměvný pak byl moment, kdy jeden z diváků napsal. “Ronaldo by do Manchesteru City nešel!” Načež mu italský novinář nenuceně odvětil. “Tím bych si nebyl tak jistý.”
Řeč přišla také na druhé nejčastěji skloňované jméno v rámci přestupů. “100, 110, 120, 130 milionů. Real Madrid je na sto procent připraven koupit Kyliana Mbappého. PSG však také nedalo jednáním zelenou. Mbappého si chtějí nechat. Je to klub, který nutně peníze nepotřebuje,” poznamenal Romano na adresu pařížského giganta.

Ve večerních hodinách pak své info razantně poupravil. “Real Madrid oficiálně nabídl 160 milionů eur za okamžitý přestup Kyliana Mbappého. Vedení PSG je ale neoblomné a chystá se nabídku odmítnout. Kylian na druhé straně odmítl více než třikrát nabídku PSG na prodloužení smlouvy. Stále čeká, dohoda mezi PSG a Realem zatím není. O hráče se nezajímá nikdo z Premier League.”

Francouzský celek tak riskuje, že jejich mladá hvězda odejde příští rok úplně zadarmo jako volný hráč. Novou smlouvu totiž podepisovat stále nehodlá.

 

/**/