7 věcí, které jsi nevěděl o Mbappém! Původ ikonické oslavy i 3 reprezentace

Celým jménem Kylian Mbappé Lottin. Jeden z největších a nejdražších fotbalových talentů planety. Ve svých 21 letech sbírá úspěch za úspěchem. V tomto článku ti přinášíme ty nejzajímavější věci z jeho života.

Drahokam francouzského mistra z Paříže. Tryskový pohon, ustavičná aktivita, energie, bezmezná touha po míči. To je 21letý Kylian Mbappé. Hvězdný mladík navázal na skvělé výkony, které předváděl v předchozích sezónách. Každým rokem svou performanci posouvá ještě na vyšší level.

Mbappé má v PSG, kde během 132 zápasů nastřádal 97 gólů a 58 asistencí, smlouvu do léta 2022. S klubem se stal 4násobným mistrem Ligue 1, vyhrál dva francouzské superpoháry i 4 ligové poháry. Vše však nasvědčuje tomu, že ve Francii už moc dlouho nesetrvá. Teď ale od spekulací pryč k čirým faktům. Představujeme ti ty nejzajímavější fakta ze života Kyliana Mbappého.

AKTUÁLNĚ: Budoucnost Neymara a Mbappého v PSG? Útočníci mají jasno, hvězdné duo se rozpadá

1. Afričtí rodiče i adoptovaný bratr

Kylián Mbappé sice obléká dres francouzské reprezentace, na výběr měl však rovnou ze tří zemí. Otec se narodil v Kamerunu, jeho matka je Alžířanka. Jeho otec, Wilfried Mbappé, má k fotbalu stejně blízko jako on sám. Je trenérem fotbalového klubu a sám svého syna kdysi trénoval. Doteď mu navíc dělá agenta. Jeho matka, Fayza Lamari, je zase bývalou házenkářkou. Kylián tak má sportovní vlohy v genech.

Kylianův adoptovaný bratr, 32letý Jirès Kembo Ekoko, je francouzský fotbalista pocházející z Konga. Momentálně je bez angažmá. Naposledy oblékal dres tureckého Bursasporu. Pokračování najdeš na další straně ->
1 2 3 4 5 6Next page
/**/