6 věcí, které jsi nevěděl o Van Dijkovi!

Virgil Van Dijk, 28letý nizozemský fotbalista, jenž začínal svojí seniorskou kariéru v Groningenu. Jeden z nejlepších obránců na světě, jehož aktuální hodnota na trhu se pohybuje okolo sta milionů eur. Vítěz Ligy mistrů, Nejlepší hráč Evropy za sezónu 2018/19 a také trojnásobný vítěz skotské ligy. Novým úspěchem 28letého obránce Liverpoolu je navíc umístění na 2. pozici v boji o zlatý míč za sezónu 2018/19, kde ho svými výkony zastínil už pouze hvězdný Argentinec. Toto jsou fakta, které již pravděpodobně dávno víš. V tomto článku tě však zkusíme obeznámit se zajímavostmi ze života Van Dijka, které pro tebe budou novým poznáním.

1. Virgil si vydělával na živobytí mytím nádobí

Než Van Dijk začal hrát fotbal na plný úvazek, pracoval v jedné z nizozemských restaurací. O tom, že by si mohl v budoucnu vydělávat fotbalem, tehdy pouze snil.
“Byl to pracant. Často jsem mu ale říkal, aby radši více umýval nádobí, než přemýšlel o tom, že by se mohl stát profesionálním fotbalistou. Zůstaň tady, Virgile, zde máš alespoň příležitost si něco málo vydělat,” komentoval před rokem v rozhovoru pro britský deník jeho tehdejší šéf.
No představ si, že by hvězdný obránce Liverpoolu svého šéfa tehdy poslechl a na fotbal se opravdu vykašlal… . Pokračování najdeš na další straně.
1 2 3 4 5 6Next page
/**/