Po remízovém zápase s USA čekal české reprezentantky další soupeř. Tentokrát svěřenkyně Karla Rady změřily na SheBelieves Cupu síly s fotbalistkami Islandu.

➡️Neymar prozradil své vysněné angažmá! Kam Brazilec hodlá zamířit po konci v PSG?

Trenér Rada udělal v základní sestavě oproti úvodnímu utkání hned několik změn. Ve druhém vystoupení českého výběru na turnaji jsme tak mohli vidět v brance místo Barbory Votíkové rovnou dvě náhradní gólmanky.

V první poločase dostala šanci Alexandra Vaníčková, v tom druhém zase Olivie Lukášová. A právě druhá jmenovaná na sebe ke konci zápasu strhla značnou část mediální pozornosti, když se blýskla fantastickým zákrokem na brankové čáře.

Islanďanky rozehrávaly v 83. minutě rohový kop. Centr přistál přesně na hlavě Natashi Anasiové, která umístila míč přesně k tyči. Poslední slovo však měla česká gólmanka.

Hbitým a efektivním zákrokem vyrazila tutový gól na další roh, za což si vysloužila ohromené reakce a uznání od komentátorů i amerických médií (video níže).

➡️Tiket přihrál tipérovi přes 1 milion! Sázka na Baráka i mladou hvězdu Slovenska se vyplatila

O pár minut později navíc snížila na 1:2 Michaela Khýrová. Češky však nakonec na senzační vyrovnání nedosáhly a připsaly si první turnajovou porážku. Chuť si budou moci spravit už ve čtvrtek v posledním duelu skupiny proti Novému Zélandu.