Ztratí Chelsea v létě další hvězdu?


2047


Že vrcholný a špičkový fotbal srdcařům příliš nepřeje, na to jsme si už asi zvykli. Hráči typu Messiho nebo Ribéryho, kteří jsou ochotní strávit v jednom klubu i více než půl kariéry, jsou čím dál vzácnější. A jedna taková hvězda možná v létě opustí znovuzrozený londýnský klub.

Hvězda Bayernu potvrdila: Odmítl jsem nabídku 65 miliónů eur!

Diego Costa, Brazilec se španělským občanstvím, znovu potvrzuje, že klubová věrnost a fotbalové srdce mu nic neříkají a že si ze střídání zaměstnavatelů nic nedělá. Kariéru začal v brazilském Esportivu, v roce 2006 odešel do portugalské Bragy. Od té doby je Chelsea jeho osmým klubem (nejdelší éru v jednom klubu prožil během čtyř let, kdy hrál za Atlético Madrid). Stejně tak vyměnil brazilskou reprezentaci za španělskou, což mu domácí fanoušci nezapomněli.

O jeho odchodu z Chelsea se jednalo již loni v létě. Po zpackané sezóně velmi dlouho a vytrvale jednal s agenty madridského Atlética, nakonec ale z přestupu sešlo. Obdobně o něj mohla Chelsea přijít v lednu, kdy za něj byli Číňané ochotní zaplatit 80 milionů liber a dalších 30 milionů liber mu ročně platit. Naštěstí pro londýnský klub i z tohoto přestupu sešlo a Costa se tak může účastnit parádního tažení za titulem. Otázkou je, jak dlouho mu to vydrží… V rozhovorech totiž velmi nápadně naznačoval, že by mohl po sezóně odejít přes Kanál do Francie.

„Jsem v Chelsea šťastný, ale ve fotbale se může stát cokoliv. Pokud bude potřeba udělat změnu…Francie je země, kde jsem ještě nikdy nehrál. Takže…, proč ne?“

„Marseille buduje krásný projekt. Víme, že PSG je v Evropě velmi respektováno. Stejně je na tom Monako. Má několik skvělých hráčů. Francouzská Ligue 1 se vyvíjí a posouvá se kupředu.“

– Diego Costa, hráč Chelsea

Pokud by Costa skutečně v létě odešel a v další sezóně nastupoval za PSG nebo za Monako, pak by to byla pro Chelsea krutá ztráta. Ve své první sezóně vsítil v Premier League 20 gólů, loni sice pouze 12, letos je však zase na střelecké vlně a se 17 góly ve 26 zápasech je suverénně nejlepším střelcem týmu a čtvrtým nejlepším střelcem soutěže. Pokud by opravdu došlo na jeho slova a v létě přestoupil, pak by měla Chelsea hodně starostí, jak díru v ofenzívě zalepit.