Změny v CHAMPIONS LEAGUE potvrzeny! Od sezony 2018/19 bude platit následující


8592


Známá britská televizní stanice BT Sport potvrdila změny, které pro Ligu mistrů plánovala už delší dobu podle různých spekulací UEFA. Kromě novinek v nejprestižnější klubové soutěži světa prozradilo BT i výši obří smlouvy s evropskou fotbalovou unii.

Konec spekulací! Vardy a spol. představí nového kouče ještě tento týden. Stane se jím..

Za další čtyři roky vysílacích práv na Ligu mistrů a Evropskou ligu zaplatila společnost naprosto neuvěřitelnou částku. Ta se má pohybovat kolem 1,4 miliardy eur (38 miliard korun)! Ano, čtete dobře. Výše předchozí smlouvy tak byla navýšena o půl miliardy eur.

BT si mj. zajistila, že bude ve Velké Británii jedinou stanicí s vlastnictvím práv na LM a EL. Neplacená ITV, která doteď přenášela alespoň sestřihy ze zápasů, končí. Ve srovnání s Angličany tak máme výhodu alespoň jednoho zápasu Ligy mistrů a Evropské ligy týdně na neplaceném sportovním kanále České televize. BT ale na druhou stranu slíbilo, že highlights budou pro Brity k dispozici zdarma na webových stránkách stanice.

Bt Sport pundits Gary Lineker, Rio Ferdinand, Steven Gerrard and Richard Dunne have provided us with analysis so far this season

Pojďme ale k tomu hlavnímu… “Champions League bude od sezony 2018/19 ještě silnější,” píše se v oznámení BT Sportu. “Anglie, Španělsko, Německo i Itálie budou mít jistotu až čtyř zástupců v základních skupinách soutěže, z čehož plyne více zápasů mezi kluby z TOP evropských soutěží.”

“Fanoušci si též budou moci užít dvojitou dávku fotbalu v úterý a ve středu večer, neboť zápasy základních skupin mají startovat v 19 i 21 hodin,” připomíná důležitou změnu v časech zápasů Ligy mistrů. “Konzervativci” (včetně mě) tedy budou muset překousnout, že pod časem 20:45 si už nevybaví tradiční výkopy zápasů Champions League.

Ať už vám nové vysílací časy vadí nebo nevadí, zřejmě nebudete jakožto fanoušci českého fotbalu spokojeni s výše zmíněným čtvrtým místem v základních skupinách Ligy mistrů pro TOP 4 státy, kterými budou ještě dost dlouho Španělsko, Německo, Anglie a Itálie.

Znamená to tedy, že Česká republika – 11. země evropského klubového fotbalu – zřejmě bude mít naději na přímého postupujícího do Ligy mistrů pouze v následující sezoně…