Změní český klenot působiště? Který evropský klub se o něj zajímá?


3098


Patrik Schick patří mezi největší talenty a klenoty českého fotbalu. Měl by být naší budoucností a jednou snad i velkou oporou české reprezentace. Málokdy se poštěstí, aby hráč v jednadvaceti letech stabilně nastupoval ve špičkové evropské soutěži a navrch dával i góly. Schick by mohl být tím, kdo to po delší době zase dokáže.

Ztratí Chelsea v létě další hvězdu?

Letošní sezóna bude patřit v Schickově kariéře zcela jistě mezi ty klíčové. Po dvou letech ve Spartě, kdy si téměř nezahrál, se předvedl na hostování v Bohemians. Z dnešního pohledu takřka za pakatel ho pak koupila Sampdoria Janov, která ho okamžitě zařadila do sestavy. A že se jí tento počin vyplácí, dokládají i statistiky. Ve 23 odehraných zápasech má momentálně 7 vstřelených gólů a navrch dvě asistence. V poháru pak přidal ještě dva góly ve třech zápasech. Vezmete-li v úvahu, že nehraje v základní sestavě, ale nastupuje jako náhradník…

V zimě se o něj velmi živě zajímala Fiorentina. V únoru se vynořily spekulace, že o něj mají zájem hned dva italské velkokluby – AS Řím a dokonce AC Milán, který bude budovat nový tým a který vyhlásil útok na ztracené přední pozice Serie A. Jeho cena se vyšplhala až na závratných 25 milionů eur, které za něj Milán nabízel. Nicméně Janov si Schicka ponechal, svou roli nejspíše hrálo i to, že v Sampdorii český mladík hraje, v lepším klubu by možná čekal na svou příležitost na lavičce.

„Nechal jsem ho na lavičce, aby si ho nikdo nevšiml a nekoupil mi ho,“

– Marco Giampaolo, trenér Sampdorie Janov

Teď to ale vypadá, že by Schick mohl Itálii v létě opustit a odejít do Anglie, konkrétně do Watfordu. Pravda, za menší peníze, na druhou stranu Premier League má v Evropě mnohem lepší zvuk než Serie A. Navíc by měl větší šanci dosáhnout na nějakou cennou trofej (přestože Watford, zatím, o čelo tabulky nehraje). Ale vzhledem k odlišnosti ostrovního fotbalu od toho kontinentálního je možné, že by tím slibně se rozvíjející kariéru úplně zabil… Bude to tedy možná v létě těžké rozhodování, ovšem už teď je jasné, že si Schick bude moci vybírat z celé řady nabídek a bez práce nezůstane.