Že by to nebyla až taková hvězda? Čekáme od něj víc, tvrdí trenér reprezentace o…


13758


Je bezesporu jedním z největších talentů českého fotbalu posledních let. Stejně jako Schick, také on pravidelně nastupuje v italské Serii A a v dresu Udinese předvádí skvělé výkony. V jednadvaceti letech nastoupil Jakub Jankto do 29 zápasů italské nejvyšší soutěže, nastřílel pět branek a zahrál si i za reprezentační áčko. Na druhou stranu, už jeho poslední vystoupení v kvalifikaci na mistrovství světa bylo nemastné neslané. A teď v Polsku trápení pokračuje.


Na hvězdy Realu se to sype! Další fotbalista má na krku soudy!


Je nesporné, že novináři z něj udělali velkou hvězdu. Téměř spasitele, když ne druhého Nedvěda tak druhého Poborského určitě. Jenže co když je to předčasné a Jankto musí teprve pořádně vyspět? V Polsku tápe. Jeho výkony jsou slabé a mužstvo od něj určitě čekalo víc. Měl být, spolu se Schickem jedním ze základních kamenů mužstva. “Je to v něm, jen se potřebuje chytit,” tvrdí asistent trenéra Lavičky Václav Jílek. Jenže kdy se chytí?

Rozhodně se nedá říct, že by nebojoval, to určitě ne. Snaha mu nechybí. Ale v mužstvu měl jiný úkol. Podporovat a řídit ofenzivu. To se moc nedaří. V zápase s Itálii byl možná nejhorším mužem na hřišti, jediný gól (který nás klidně mohl definitivně odstavit ze semifinále) padl po jeho mizerné rozehrávce.

„Od Kuby Jankta čekáme stoprocentně víc. Proti Itálii to odpracoval výborně, ale víme, že je v něm větší potenciál, měl by ho ukázat. Pod tlakem je schopný řešit situace lépe, než tomu bylo proti Itálii,“

– Václav Jílek, asistent trenéra české reprezentace

V Itálii na něj jde více míčů, táhnou ho zkušení spoluhráči. Tady je to on sám, kdo má mužstvo táhnout, možná že k této roli potřebuje teprve dospět. Každopádně by si měl pospíšit. Češi nastoupí v důležitém zápase proti Dánsku a o našem postupu do semifinále může rozhodnout klidně i počet vstřelených gólů. Pokud tedy Jankto dostane důvěru a nastoupí v základní jedenáctce (což není po jeho dosavadních výkonech vůbec jisté), bude potřeba, aby byl lepší. Jinak se také může tým pakovat domů, a to by rozhodně nebyl úspěch.