Zbláznil se? Jak se trenér Ščasný zastal sparťanských chuligánů?

1
2

9440


Konec derby. Slávia po dlouhých letech porazila svého nesmiřitelného rivala na jeho vlastním hřišti. Hráči sešívaných si užívali zasloužené euforie se svými fanoušky, když tu najednou přišel pokyn: Rychle běžte do kabin. Oslavy totiž překazila desítka rozzlobených sparťanských rowdies, kteří naběhli na hrací plochu.

Nepřípustné. Tohle si prostě nesmí dovolit. Je jasné, že musí přijít trest, už z principu. Baník Ostrava taky za své chuligány pykal: Uzavření stadionu na jeden zápas.

Co je však opravdu zarážející? Výroky některých členů týmu včetně hlavního kormidelníka Zdeňka Ščasného. A že stojí opravdu za to. Zdravý rozum si zachovala jen hrstka z nich.

“Je to kravina. Co k tomu říct… tohle se prostě nesmí stávat. Do fotbalu to nepatří,” vyjádřil se kriticky k chuligánům Václav Kadlec.

“Nemám slov. Když vyhráváme jako jeden tým, tak bychom měli také prohrávat jako jeden tým,” přitakal gólman Sparty Koubek. Pak však ještě dodal. “Nemyslím si, že by nám něco udělali.”

No, těžko říct zdali měla rozběhnutá tlupa Sparťanů namířeno ke slavícím hráčům Slávie nebo ke zklamaným a frustrovaným domácím hráčům. Jedno je však jisté, nikoho z nich poplácat po ramenou určitě nechtěli.

Nešťastný výrok Ščasného s Lafatou>>>