Žádné překvapení. Bývalý nadějný hráč Arsenalu se znovu zranil. Tentokrát na 4 měsíce


4220


Znáte kvalitního fotbalistu, který má na kontě více zranění, než náš Tomáš Rosický? Určitě ano. Je jím jeho bývalý spoluhráč z Arsenalu, který ke Gunners kdysi přišel jako talentovaný fotbalista za 3 miliony eur z francouzského Auxerre. Borec, který se navždy zapsal do lékařské kroniky Londýna – Abou Diaby.

Real Madrid plánuje vyrovnat svůj přestupový rekord za Balea! V lednu chtějí ulovit tuto hvězdu

30letý fotbalista zamířil před rokem jako volný hráč zpátky do vlasti, konkrétně do Olympique Marseille. No, jeho křehkému zdraví to moc nepomohlo. První zápas za l’OM odehrál až v polovině března, když nastoupil proti Rennes. O týden později se už ale znovu zařadil na marodku, když si v derby proti Bastii poranil koleno.

Diaby ruled out for four months following ankle surgery

A začarovaný kruh se kolem něj ani zdaleka nepřestává točit. Přesto, že letní přípravu zvládl v pořádku, zranil se 16násobný reprezentant Francie hned ve druhém zápase ligové sezony. Od té doby byl pod dohledem doktorů a vzhledem ke zhoršování stavu jeho kotníku, podstoupil Diaby před týdnem operaci.

Po ní lékaři určili, že si rodák z Aubervilliers nezahraje ještě minimálně 4 měsíce. Diaby tak může “oslavit” jedno zajímavé jubileum. Od té doby, co začal známý server Transfermarkt.com zapisovat údaje o zraněních hráčů (od roku 2008), si přivodil odchovanec AJ Auxerre už 20. zdravotní problém.

Vedení klubu uvedlo na svém webu uvedlo: “Záložník Abou Diaby se už několik týdnů potýká s problémy pravého kotníku. Vzhledem k přetrvávající bolesti a nemožnosti hráče se zapojit do tréninku, se lékařský tým rozhodl k nezbytné operaci.”

Jak dlouhé bude asi jeho působení na hřišti po návratu? Doufejme, že co nejdelší. 🙂