Za svůj vysněný klub by hrál i zadarmo! Jaká hvězda chtěla oblékat dres Liverpoolu bez výplaty?


9491


Příběh jako z fotbalové poezie mohl být napsán na Anfield Road. O svém milovaném Liverpoolském klubu snil od malička. Když mu končila smlouva u svého zaměstnavatele, dokonce se nabídl Liverpoolu, že u něj bude hrát zadarmo. 

Jeho sny však nabraly rychlého konce. Klub hráče odmítl a místo toho si v létě pořídil Dannyho Ingse a Divocka Origiho. Dalším nákupem byl Benteke a bylo jasné, že si v Liverpoolu nezakope. Kdo je vůbec tímto snílkem? Aktuálně nejlepší útočník Swansea City z Premier League, André Ayew.

Šestadvacetiletý útočník se na ostrovech prosazuje. Dostal prostor ve dvaatřiceti zápasech a nastřílel deset branek. Jeho odchod z Marseille si však představoval jinak. V Marseille mu končila smlouva a jako volný hráč měl šílené myšlenky. Nabídl se Liverpoolu, že u nich bude do ledna působit zadarmo na zkoušku.

O stejného hráče usiloval také Klopp pro svůj bývalý Dortmund. Nabídku 7 mil. liber však Marseille zamítlo a hráč tak odehrál poslední sezónu v klubu. Klopp je nyní na lavičce Andrého milovaného Liverpoolu a Ayew se mu ukázal jako skvělý fotbalista. V utkání proti Liverpoolu vsítil dva ze tří gólu Swensea. Nabídku hrát na Anfieldu zadarmo však klub zamítl. Swensea získala Ayewa zadarmo a ten se proti Liverpoolu předvedl.

https://www.youtube.com/watch?v=UQo7FMHMSvA