Za špatné výsledky United může pomalý Zlatan, tvrdí francouzská legenda


6577


Poslední tři mače, tři porážky. A fotbal, ze kterého fandy bolí oči. Co se to děje s United? S hodně kontroverzním vysvětlením přišel Christophe Dugarry, někdejší opora francouzské reprezentace.

Až sedmá příčka v lize, pouhých devět bodů a do toho ještě ostuda v Evropské lize s Feyenoordem. Manchester United se i přes mohutné investice v úvodu sezony trápí.

Dugarry, bývalý střelec AC nebo Barcy, má za to, že velká část viny za výsledky padá na hlavu Zlatana Ibrahimoviče. “Ibra je prostě jako kužel, nehýbá se,” pustil se do Švéda.

Zlatan sice vstřelil čtyři góly, jenže kvůli nedostatečnému pohybu podle Francouze United škodí. Jejich fotbal je tak statický a předvídatelný. “Lidi pořád mluví o jeho statistikách, ale on je prostě kužel,” nebral si servítky Duggary. “Tohle je Anglie, kde se běhá 2000 kilometrů za hodinu,” dodal.

Že na jeho slovech může něco být, o tom svědčí statistika z úvodních kol. Hráči United naběhali vůbec nejméně ze všech týmů Premier League, pouze 526,6 kilometru.

Manchester United je nejlínější tým Premier League! Čísla mluví jasně

“Ale zodpovědný je i Mourinho. Mám pocit, že vyhořel. Vždyť jeho poslední taktický úspěch byl v zápase Ligy mistrů jeho Interu s Barcelonou,” poznamenal s odkazem na semifinálový triumf Nerazzurri nad Katalánci v sezoně 2009/2010.

https://www.youtube.com/watch?v=WeYR2FWpZ74