Z Bayernu přímo do Premier League! Swansea přivedlo…


5966


Swansea se už druhou sezonu v řadě nachází ve velkých problémech. Sympatický velšský klub bojuje o záchranu a během letošního ročníku odvolal už dva trenéry. Situace se nelepší, a tak vedení Labutí zkusí experimentovat. Pomoci jim má totiž Ancelottiho muž Paul Clement.

Měl se stát nástupcem Pavla Nedvěda, Dybala si však vybrečel přestup k …

44letý anglický kouč, který asistoval legendárnímu Italovi v Chelsea, PSG i Realu Madrid se po neúspěšné premiéře v roli hlavního trenéra v Derby County vrátil k Ancelottimu v létě, když zakotvil v Bayernu Mnichov. Jenže je už téměř jisté, že pouze na půl roku.

Paul Clement was sacked as manager of Derby after spell in charge last season

Clement byl dlouhou dobu spojován s odchodem do Swansea, a po prohlášení, které učinil šéf bavorského celku Karl-Heinz Rumenigge, nejspíš do Walesu skutečně zamíří. “Paul byl pro nás profesionální, loajální a schopný kouč,” píše Rumenigge. “Nechtěli jsme stát v jeho cestě, a rozhodli jsme se tak, že ho pustíme, aby mohl trénovat klub v Premier League.”

U kormidla posledního klubu tabulky nejvyšší anglické soutěže tak Clement nahradí Američana Bradleyho, který vydržel jako náhrada Francesca Guidolina jen pár týdnů. Rodák z Readingu je připraven na své druhé trenérské angažmá mezi profesionály.

V minulé sezoně působil u kormidla druholigového Derby, se kterým se dokázal po špatném vstupu vymrštit až na čelo tabulky, ale po 7 nevyhraných zápasech v řadě byl vloni v únoru jakou kouč 6. týmu tabulky odvolán. Derby skončilo páté a v semifinále play-off o Premier League padlo s Hullem.