Vzpomínáš? Noční můra na Euro 2008! Češi šli za postupem, přesto se Turkům povedl neuvěřitelný comeback

4567

Je tomu už 8 let. Na Euro 2008 měli čeští fotbalisté postup takřka hotový. Stačilo jediné, přečkat posledních 15 minut.

Skupina Portugalsko, Česko, Švýcarsko, Turecko.

Češi první zápas nezvládli a prohráli s Portugalskem 1:3. Chuť si spravili na Švýcarsku a vyhráli 1:0. V tabulce tedy měli tři body.

Stejně na tom bylo i Turecko a bylo jasné, že o postupujícím rozhodne poslední utkání.

Vše vypadalo pro český nároďák více než dobře. V 75. minutě už to bylo 2:0 a postup byl takřka hotový.

Neříkej hop, dokud nepřeskočíš.

Za 15 minut bylo ale vše jinak. Turkům se podařilo vstřelit kontaktní gól. Potom vytvořil obrovskou hrubici Petr Čech a rázem to bylo 2:2. O pár chvil později podtrhla vše chybující obrana a Turci se rázem radovali z postupu. Skvělý výkon českého týmu zničila 15 minutová noční můra. Turkům tam napadalo vše na, co sáhli.

Teď je ten správný čas, abychom Turkům tuto bolestivou prohru oplatili.