Všichni jsou staří, chci DESET nových hráčů, rozkázal Guardiola


16935


Manchester City v létě utratil za nové tváře desítky miliony liber. A mohlo to být mnohem více. Stačila zdánlivá drobnost: aby bohatí majitelé vyhověli přání manažera Pepa Guardioly.

Když se ujal Citizens ujal, měl jasno: “Tým potřebuje posily, hodně posil.” Pep Guardiola se jich dočkal, ale rozhodně jejich počet neodpovídá tomu, co od klubového vedení požadoval. “Když se v červnu setkal s majiteli v Dubaji, chtěl hned deset nových hráčů,” píše anglický Daily Mail.

CR7 měl přezdívku Ubrečený, vzpomíná jeho spoluhráč z dětství

Do Španělových plánů zapadala jen hrstka hráčů. David Silva, Fernandinho, Sergio Aguero nebo Kevin De Bruyne. Guardiola prý vytušil, že se současným kádrem není schopný kvůli jeho vyššímu věku praktikovat svůj typický fotbal.

“Tým byl podle něj moc starý, chtěl ho omladit,” tvrdí list s tím, že svým šéfům předal “skromný” seznam vytipovaných posil.

Jak se později ukázalo, vedení City mu přivedlo jen některé. Na Etihad Stadium dorazili Ilkay Gundogan, Nolito, John Stones, Leroy Sané a Claudio Bravo. Ve hře byl ještě Aymeric Laporte a Pierre-Emerick Aubameyang, dodává Daily Mail.

FOTO: Nejhorší tetování fanoušků. Jako by se jehly ujala pomstychtivá tchýně

Co se nepovedlo v létě, může se podařit v zimě. Je pravděpodobné, že Guardiola se svých vysněných posil nevzdal. Tím spíš, že výkony City mají k ideálu daleko.

https://www.youtube.com/watch?v=CZ00HKOo6vw&t=159s