VIDEO: Ve Švédsku roste nový Zlatan! Zájem má o mladíka i Manchester United


7662


Hraje jako Zlatan, z dálky trochu vypadá jako Zlatan. A zanedlouho možná bude vedle svého idolu i hrát. Jesper Karlsson, zázračný švédský klučina, míří k United.

V létě oslavil teprve 18 let, ale už nějaký čas patří do základní sestavy švédského Falkenbergu. Nejenže pravidelně nastupuje, ale střílí i góly.

Jestli se blonďatý útočník v něčem vyžívá, tak je akrobatické zakončení. Jako v srpnovém mači proti Örebro. Ve vápně nádherně šmikl nohama a dal jeden z nejkrásnějších gólů sezony. Jako by na jeho místě stál samotný Zlatan…

O jeho talentu dobře vědí i skauti evropských klubů. Mimo jiné ti Manchesteru United, kteří nadaného střelce sledovali v několika utkáních. “Jestli tam přestoupím? Beru to jako vtip. Snažím se, abych na hřišti odevzdal maximum, všechno ostatní jde mimo mě,” vykládal švédským novinářům.

Barca hlásí hvězdnou posilu! Katalánci podepsali Messiho juniora

Odlišný pohled na věc už má sportovní ředitel klubu Hakan Nilsson. “Uvidíme, jak si Jesper povede. Ale je pravděpodobné, že ho necháme odejít, abychom nebrzdili jeho vývoj,” řekl Nilsson.

Je tak možné, že Karlsson brzy nabere směr Manchester United. I když, o útočníka reprezentační devatenáctky stojí i další celky. Mimo jiné Ajax, kam na svou první zahraniční misi zamířil Zlatan Ibrahimovič.