4331

Velmi divoký zápas se odehrál v neděli odpoledne v Nizozemském Utrechtu. FCU přivítal vedoucí tým Eredivisie – Feyenoord a ve šlágru kola padlo neskutečných 6 gólů. Kromě toho ale musel lékařský tým řešit jednu velmi nečekanou a nebezpečnou situaci.

V 70. minutě šel poněkud nevypočítavě do souboje o míč domácí gólman Robbin Ruiter. Útočník rotterdamského celku Jorgensen se sice nedopustil nedovoleného zákroku, přesto zůstal 29letý strážce domácí brány bezvládně ležet na zemi.

Než jej vystřídal náhradní gólman Jensen, byl Ruiter ošetřován asi 5 minut. To bylo v konečném součtu pro Utrecht fatální. V 84. minutě sice navýšil vedení červenobílých Francouz Haller, ovšem závěr patřil Feyenoordu. V 90. minutě nejdřív snížil Jorgensen a v 9. minutě nastavení srovnal stav zápasu na konečných 3:3 Kramer.

Utrecht se sice po remíze posunul na 7. místo, no v případě vítězství by se klub ze středu Nizozemska bodově dotáhl na Twente. Feyenoord se díky remíze udržel na 1. příčce v tabulce, kterou drží o skóre před Ajaxem.

Jak dopadl gólman Ruiter? Naštěstí je mimo jakéhokoliv ohrožení života, ovšem pro zlomenou klíční kost si musí na další zápas počkat do jara.