10708

Stejně jako v osmifinále českého poháru, ani v Rusku nebyla o překvapení nouze. O to bezpochyby největší se postarala Machačkala. Tým Pavla Vrby dokázal porazit slavný Zenit. A nejen to. Hosty, kteří hráli více méně v plné sestavě, Anži zničilo 4:0.

Henry: ‘Wenger není vhodným trenérem pro Anglii.’ Proč?

Dzjubu, Maka, Šatova, Lombaertse a další hvězdy Zenitu doplnil po začátku 2. poločasu kvalitní Belgičan Axel Witsel. Ani tento výčet jmen ovšem nezabránil prohře se skvěle hrajícím domácím celkem. Ten vedl po první půli 1:0, když se trefil Gasanov.

Zenitu se nepovedl vstup do poločasu druhého, když necelou čtvrt hodinu po návratu na hřiště lehce atakoval útočníka Budkivského mladý brankář Michail Keržakov, který viděl překvapivě červenou kartu.

Střídající Lodygin nedržel čisté konto dlouho. V 62. minutě tečoval do brány centr Gadžibekova Budkivsky a Anži se dostalo do dvougólového vedení. To ovšem netrvalo dlouho. Po dalších 7 minutách vedl klub z Dagestánu už 3:0, když fatální chybu Neta dokázal potrestat znovu Budkivsky.

10 minut před koncem uzavřel kanonádu domácích Berisha. Hráči Zenitu byli frustrovaní, z čehož vyplynul v úplném závěru konflikt, po němž inkasoval druhou červenou kartu hostů Giuliano a druhou žlutou Gadžibekov.

Vrbův celek uštědřil Zenitu nejtěžší porážku od roku 2011, díky níž se ve čtvrtfinále střetne s outsiderem z Ufy.