6088

Fotbal nemá logiku. Tohoto názoru byli nejspíš hráči a fanoušci Vorskly Poltava ve víkendovém zápase nejvyšší ukrajinské soutěže. Ti do důležitého zápasu o body do bojů o poháry proti Oleksandriji rozhodně nenastupovali jako favorité. Hostující celek měl na Vorsklu náskok 5 bodů, a s ní už 5 let neprohrál.

Zidane prý brzy skončí! Boss Realu si vybral kouče v Londýně

Takový úvod ovšem ani zdaleka nečekali. Loňský soupeř slovenské Žiliny v předkole Evropské ligy rozehrával a díky nedávné změně pravidel mohl útočník Chljobaš poslat míč daleko za sebe až na stopera Dytjatěva. Ten to ovšem nejspíš nečekal a mírně řečeno zazmatkoval.

Na zteč se okamžitě vydal útočník Oleksandrije Jaremčuk, který využil Dytjatěvovi obrovské chyby při zpracování míče, obehrál i brankáře a gólem do prázdné brány poslal svůj tým hned v 8. vteřině zápasu do vedení.

20letý talent, který v Oleksanriji hostuje z Dynama Kyjev, byl při chuti. Po pouhých 20 minutách zvyšoval na 0:2 ve prospěch hostů a dlouho se zdálo, že si odvezou z Poltavy s přehledem 3 body.

Domácí si vše nechali na závěr. V 90. minutě zahrál rukou ve vápně střídající Starenkij a penaltu s přehledem proměnil Kobachidze. To ale nebylo ještě všechno. O 2 minuty později přišel nenápadný centr do vápna Oleksandrije, na který si počkal na vzdálenější tyči nikým nehlídaný Odarjuk. Ten bezpečně prostřelil gólmana Levanidova, a oba týmy se tak rozešly smírně.

Po 13. kolech Pari-Match ligy patří domácí Poltavě 7. místo, Oleksandrija je na tom o 3 pozice lépe.