Velmi netradiční fotbalový důchod – legendární obránce Realu Madrid bude působit v Gibraltar United


3456


Řada hvězdných fotbalistů se po konci své aktivní kariéry věnuje práci trenéra, své rodině nebo jen užívá vydělaných milionů. To ovšem není náš případ. 7. tým tabulky nejvyšší gibraltarské soutěže Gibraltar United angažoval do svého vedení někdejšího hvězdného pravého beka Michela Salgada.

Pokud odejde z Arsenalu, rozhodně neostrouhá. Evropský gigant má pro WENGERA připravené místo!

Odchovanec Celty Vigo a fotbalista, který 10 let působil v Realu Madrid, se stane ředitelem maličkého klubu, který byl založen během 2. světové války britskými letci. Poté se spojil s Lions FC a znovuzrození zažil Gibraltar United FC teprve před 3 lety. Hned v první sezoně získal druholigový titul a nyní působí ve středu tabulky Premier Division.

Jak se Salgado k tomuto džobu dostal? Ke všemu došlo díky jeho kontaktům v bance Turicum Bank, která se stala hlavním sponzorem malého klubu a účastníka jednoho evropského (2000) a jednoho světového šampionátu (2006) chce jako hlavní tvář pro klub, jehož cílem je dostat z čela gibraltarského fotbalu duo Lincoln FC a College Europa a postoupit do předkola Ligy mistrů.

“Bude to pro zajímavé dobrodružství a velmi rád se budu učit, co tahle práce obnáší,” říká o dohodě samotný hráč. On sám je podobným netradičním angažmá nakloněn. Vloni například působil v podobné pozici vedle jiných fotbalových hvězd (jako Ryan Giggs nebo Paul Scholes) v indické futsalové lize, jejímž prezidentem je mimochodem Luís Figo.

Salgado během své profesionální kariéry působil kromě Celty a Realu ještě v anglickém Blackburnu, kam v roce 2009 z Madridu zamířil. Má na kontě 4 španělské tituly a 2 výhry v Champions League. Španělsko reprezentoval nyní 41letý matador v 53 zápasech.