Velký zimní výprodej Manchesteru United! Mourinho se chystá prodat v lednu až 4 kvalitní hráče


9405


Manchester United nezažívá dobré období. Pochmurnou náladu z důvodu pouhých 6 získaných bodů za posledních šest ligových utkání nezlepšila ani likvidace tureckého Fenerbahce v Evropské lize. Mourinho se sice nejspíš zatím nemusí o svou pozici bát, ale kromě špatných výsledků musí řešit i nutné odchody hráčů v zimě.

Barca? Ne, kariéru bych chtěl ukončit v Ajaxu, šokoval Suárez

V letním přestupovém období totiž Red Devils za přestupy utratili zhruba 190 milionů eur (Pogba, Mkhitaryan, Bailly), přičemž za odchody McNaira, Blacketta a Keana inkasovali pouhých 8 milionů eur. Čí odchod alespoň trochu vyrovná tuhle bilanci?

Už od začátku této sezony je na 100 % jasný odchod Bastiana Schweinsteigera, který vyhlíží angažmá v americké MLS. Zájem o Němce zatím projevil mj. překvapivý vítěz základní části soutěže – FC Dallas. 32letý záložník má na Old Traffordu smlouvu až do konce příští sezony. Jeho tržní hodnota je 8 milionů eur, ale přestupová částka by měla být nižší.

Výsledek obrázku pro bastian schweinsteiger 2016

Dalším borcem na Mourinhově seznamu má být Memphis Depay. 22leté nizozemské křídlo přicházelo do ManU vloni jako obrovský talent a 34 milionů eur měla být investice do budoucnosti Red Devils.

Rychlonohý odchovanec PSV Eindhoven ale nebyl od začátku sezony tolik produktivní, jak se od něj čekalo, a tak ve druhé půlce minulého ročníku hrál v základu jen zřídkakdy. Velký zájem o levé křídlo s tržní hodnotou 25 milionů eur má AS Řím.

Výsledek obrázku pro memphis depay 2016

A aby hráčů, koupených vloni v létě Louisem van Gaalem, kterých se chce Mou zbavit nebylo málo, je na odchodu také francouzský štítový záložník Morgan Schneiderlin. 15násobného reprezentanta Les Bleus koupilo vedení Manchesteru United za 35 milionů eur a doufá, že se odstupné této cifře alespoň trochu přiblíží.

Výsledek obrázku pro morgan schneiderlin 2016

Schneiderlin odehrál od začátku v loňské sezoně solidních 25 utkání a byl zařazen mezi 5 nejlepších hráčů klubu za celý ročník. Jenže příchod Pogby mu udělal čáru přes rozpočet. Od příchodu Mourinha si 26letý odchovanec Štrasburku zahrál v základu jen proti Feyenoordu a Northamptonu v Ligovém poháru. Žádné konkrétní nabídky za něj zatím nepřišly. Před loňským příchodem do United se o Schneiderlina zajímalo duo Arsenal, Chelsea.

Odchod z Old Traffordu se už v létě očekával od italského beka Mattea Darmiana. No, 26letý odchovanec AC Milán, kterého stejně jako ostatní borce z tohoto článku koupil Man United před rokem v létě, zůstal, ale moc růžově jeho situace nevypadá. Od začátku sezony nastoupil jen do 2 utkání (proti Feyenoordu a Fenerbahce vždy v základu) a s takovou herní vytížeností se rozhodně 26letý obránce spokojit nemůže.

Výsledek obrázku pro matteo darmian 2016

Do Manchesteru přišel po vydařených sezonách v dresu Turína za 18 milionů eur, ale částka za jeho odchod bude nejspíš dosahovat zhruba poloviny. V posledních týdnech byl Darmian často spojován s přestupem do Interu Milán, který se potýká mj. s problémy na krajích obrany. Svou roli bude v otázce transferu italského reprezentanta hrát také pravděpodobná změna trenéra Nerazzurri.

https://youtu.be/RQHVDYD18zY