Vedení UEFA má šílený plán! Liga mistrů se bude hrát mimo Evropu


4280


Liga mistrů, to je elitní soutěž pro evropské kluby, která se hraje výhradně na starém kontinentu. Nemusí to platit dlouho. Vedení UEFA totiž chystá změnu. Je hodně kontroverzní.

Do čela Unie evropských fotbalových asociací se minulý měsíc dostal Slovinec Aleksander Čeferin. A jak vidno, není zastánce starých pořádků. Ligu mistrů plánuje “poslat do světa”.

Čeferin si totiž pohrává s myšlenkou, že se by soutěž mohla hrát mimo Evropu, konkrétně ve Spojených státech. “Myslím, že v budoucnu by to bylo možné, ale musíme o tom mluvit,” řekl Slovinec agentuře AP.

Pogba je při sexu moc hlučný, nemůžeme spát, stěžují si sousedé záložníka United

O utkání základních skupin nebo play-off mu nejde, to už by bylo kontroverzní až příliš. Jedná se mu jen o samotné finále, které by mohl hostit například New York.

Nic problematického na tom nevidí. “Pro fandy by to neměla být překážka, vždyť třeba z Portugalska do Ázerbájdžánu je to skoro stejně daleko, jako když byste z Portugalska jeli do New Yorku,” argumentoval Čeferin.

VIDEO: Václav Černý řádil za Ajax! Proti Graafschapu zařídil všechny čtyři góly

Liga mistrů tak bude podle všeho expandovat podobně jako třeba hokejová NHL, jejíž zápasy nepravidelně hostí evropské stadiony. Nicméně, nejsou to finálová utkání o Stanley Cup, to si nikdo ve Státech představit nedokáže.

https://www.youtube.com/watch?v=HZwpyF3kIqg