‘V téhle chvíli by to pro mě nemělo smysl,’ říká LAMPARD o možném lednovém návratu do Premier League


1441


Frank Lampard byl v zimě velmi blízko návratu do Premier League. Samotný hráč potvrdil, že jednal s klubem z nižších pater tabulky, ale po dlouhém přemýšlení řekl zájemci ne. “Nechci nikoho urazit, ale boje v této části tabulky by pro mě v tomhle věku neměly smysl,” řekla legenda anglického fotbalu na nabídku od Swansea.

To tu ještě nebylo! Tyhle 3 země chtějí společně pořádat MS 2026! Co na to FIFA?

Sám Lampard ve velšském klubu působil pár měsíců v sezoně 1995/96, když zde hostoval z mateřského West Hamu. Nalákat na “návrat” se ho pokoušel současný kouč Swans Paul Clement. “Clem mi v lednu zavolal, jestli nechci do Swansea. Já jej silně respektuji, takže jsem si najednou říkal: “Co kdybych se připojil k týmu a pomohl?”

44letý Clement se s Lampardem dobře zná díky dvouletému působení v Chelsea v roli asistenta Carla Ancelottiho, jemuž posléze pomáhal i v PSG, Realu Madrid a Bayernu, když si mezitím vyzkoušel roli hlavního kouče u druholigového Derby County.

Frank Lampard everything during his 13 years at Stamford Bridge

“Byl jsem s klubem spojený, za což jsem rád. Clem mi navíc dokázal tuhle nabídku dobře prodat. Jenže, hrál jsem dlouhou dobu v Chelsea, a pak na konci za Manchester City a tady se bavíme o klubech na špici tabulky,” zdůrazňuje Lampard, který za “Labutě” odehrál celkem 9 zápasů.

“Nic proti, ale boje na spodku tabulky ligy by v téhle fázi mé kariéry neměly smysl, ačkoliv jsem opravdu chtěl přijít a klubu pomoci,” říká Lampard. “A bylo to v lednu, takže bych se musel znovu dostat do kondice, dát si takovou “minipřípravu”, a v 38 letech se pak bít ve spodních patrech Premier League.”

Přeji Clemovi jen to nejlepší, ale tohle by prostě pro mě nebyla ta správná volba,” zdůvodňuje své rozhodnutí Lampard, který pověsil kopačky na hřebík před dvěma měsíci.

Swansea momentálně patří sestupová 18. pozice s dvoubodovou ztrátou na sedmnáctý Hull. Do konce sezony přitom oběma klubům zbývá 6 zápasů.