‘V takovém případě bych přišel o rozum,’ říká talentovaný Španěl o možném přestupu do BARCELONY


3672


Před pár lety mu byla prorokována skvělá budoucnost, ale jeho vývoj se na chvíli zadrhl. Po nedávném přestupu do AC Milán se ale odchovanec Barcelony dostává zpátky do formy. O kom je řeč? Jde o Gerarda Deulofeua.

Fanoušci MAN CITY si oddechnou. Náhradou za Brava bude tenhle kvalitní gólman

Pravé křídlo se po špatném vstupu do sezony v dresu Evertonu rozehrává na San Siru a díky kvalitním výkonům byl dokonce povolán na reprezentační sraz a zápasy s Izraelí a Francií.

Deulofeu si za A-tým Barcelony moc nekopl. Ačkoliv ve své zatím poslední sezoně v Katalánsku nastřílel ve 2. lize jako hráč béčka Barcy úctyhodných 18 gólů (v 18 letech), nastoupil v La Lize jen jednou a přidal pár minut v Lize mistrů a poháru.

V následujících dvou sezonách působil Deulofeu na hostování v Evertonu a Seville a “Karamelky” jej posléze koupili za 6 milionů eur natrvalo. Ve druhé sezoně v Goodison Parku sice zářil, ale na začátku letošního ročníku zažíval na rozdíl od zbytku týmu trápení a jeho poslední zápas v modrém dresu dělil od toho prvního v červeno-černém měsíc a půl.

I would lose my mind! - Deulofeu not thinking about Barcelona return

V Itálii se ovšem španělskému univerzálovi daří a během 9 utkání vstřelil jednu branku a na 3 nahrál. Proto se o něj začala zajímat Barcelona a ředitel klubu Fernandez nevylučuje koupi svého ztraceného syna. “Po přestupu do AC Milán se mu začalo dařit a dokonce byl povolán do reprezentace. Uvidíme, jak se situace vyvrbí. Myslím, že 12 milionů eur by mohlo stačit,” komentuje kupní právo, které Barca drží.

Zájem má samozřejmě i AC Milán, ale španělský klub je ve výhodě. “Zájem Barcelony? Je skvělé tohle slyšet, ale kdybych nežil současností, přišel bych o rozum. To, co se má stát, se stane. Udělal bych chybu, kdybych na to pořád myslel,” ví samotný hráč.

Deulofeu se do Liverpoolu vrátí po skončení sezony. V Evertonu má kontrakt do konce příští sezony.