V LM začne platit, že “silnější pes m*dá”. Bohaté kluby postoupí automaticky


6257


Zapomeňte na malé kluby, tady bude místo jen pro vyvolené a bohaté! V Lize mistrů začne podle všeho brzy platit, že “silnější pes mr*á”. A malé týmy ostrouhají.

Respektovaný novinář Gabriele Marcotti, dopisovatel ESPN, Corriere dello Sport nebo Sunday Herald, přišel se znepokojivou informací pro menší kluby.

Představitelé UEFA si mají pohrávat s myšlenkou, že nejlepší mužstva z prestižních lig dostanou automaticky vstupenku do elitní kontinentální ligy. Žádná předkola, koeficient nebude hrát roli.

Tahle praxe by měla vejít v platnost už za dva roky, tedy od sezony 2018/2019. “Šestnáct týmů z nejlepších čtyř lig automaticky postoupí do Ligy mistrů. Bohatí budou ještě bohatší,” napsal na svém Twitteru Marcotti s tím, že ke schválení by mělo dojít tento měsíc. Samozřejmě jde o prachy. Čím známější a větší klub, tím více peněz z televizních práv.

Téměř jistě půjde o Premier League, La Ligu, Bundesligu a Serii A. Týmy z méně prestižních lig to budou mít s postupem do LM nejspíš složitější než dnes.

Na hřišti i v tréninku potřebuješ nakrmit svaly – SLEVA 1200 Kč na protein

Vůbec největší problémy ale čekají malé kluby z chudších soutěží. Třeba ty z Česka. Míst pro ně bude totiž méně a dá se čekat, že struktura předkol bude vražedná…

Velké ligy dostanou ještě jeden příjemný bonus. Ve hře je údajně to, že UEFA bude rozdávat divoké karty. Co to znamená? Že tradiční kluby, které se umístí mimo čtyřku, si i tak zahrají skupinovou fázi. Letos by to platilo například pro Manchesteru United.