V Liverpoolu se má stavit nový stadion! ‘Máme dost peněz, abychom si dělali, co chceme,’ zní z vedení

1
2
3

6377


Velké probuzení zažívá v letošní sezoně Everton. Klub, který se v posledních sezonách potýkal s výpadkem své jinak dobré formy, chce ukázat, že rozhodně není “tím věčně druhým klubem v Liverpoolu.” Velkou událostí byl letos na jaře nákup 50 % klubu íránským miliardářem Farhadem Moshirim.

Zlatan v pozápasovém rozhovoru opět perlil! Takhle rozsekal novináře a fanoušky

Splatil jsem všechny dluhy, máme finanční schodek na velmi dobré úrovni, Hollywoodského trenéra a nyní potřebujeme nový stadion.

Severozápad Anglie (tj. Liverpool a Manchester) se díky velkým trenérským jménům stal dost možná centrem hlavního dění ve fotbalové Anglii. Co na to Moshiri? “Potřebovali jsme hvězdu, která se může rovnat Mourinhovi, Kloppovi, nebo Guardiolovi. Máme tedy Koemana.

Potřebovali jsme silné finanční zázemí. Splatil jsem tedy dluhy. A potřebujeme bez diskuze nový velký stadion. Tohle jsou mé tři priority,” netají se se svými cíli 61letý Íránec.

Výsledek obrázku pro farhad moshiri

“Stadion má ukázat fanouškům, jak těžkou dřinu jsme odvedli. Splatili jsme dluhy a nyní si můžeme dělat, co chceme. Před pár týdny jsem si společně se starostou prohlížel Liverpool. Klub má zvuk hlavně díky fanouškům a je v našem zájmu, abychom jim to potvrdili.

Můžu je ujistit, že budou mít stadion, jaký si za jejich oddanost a lásku ke klubu zaslouží. Tohle je můj hlavní cíl. I díky nim a odvážné hře fotbalistů v zápasech s velkokluby jsem si Everton zamiloval,” říká Moshiri.

Ten začal Toffies sledovat za dob Davida Moyese, seznámil se s ředitelem klubu (a zároveň divadelním producentem) Billem Kenwrightem, který íránského byznysmena zasvětil do historie klubu a jeho filozofie. “Everton je unikát. V Anglii tedy nebyl žádný velkoklub, který bych koupil raději, než Everton,” svěřuje se jeden z tisíce nejbohatších lidí na Zemi.

Každý obránce v Evropě teď stojí 60 milionů eur. To ale nic neznamená.

Na závěr komentuje někdejší vlastník 15 % akcií Arsenalu své první přestupové období v ústí řeky Mersey: “Stones chtěl jít a kouč Martinez mu to slíbil. Kdyby to bylo čistě na mě, nešel by. Konec konců, dělám to, co chce trenér. Ale ptám se: Co je to 55 milionů eur? Chtěli jsme koupit Koulibalyho z Neapole a oni chtěli 70 milionů. Každý obránce v Evropě teď stojí 60 milionů eur. To jsou ale jenom monopolní peníze, nic to neznamená,” říká o současných hodnotách hráčů Moshiri.

“Bojovali jsme o Koulibalyho s Chelsea. Nakonec jsme přeci jen kývli na požadovanou sumu, ale klub jej stejně neprodal. Koeman napsal sedm jmen a čtyři z nich dostal.” Moshiri také připomíná velmi zajímavou příhodu z posledního dne přestupového období:

Výsledek obrázku pro everton

“Souhlasili jsme s požadovanou sumou za Sissoka a dokonce nabídli víc, než Tottenham. Všechny podmínky byly doladěny a nakonec jsme těsně před půlnocí zjistili, že se hráč rozhodl jinak,” připomíná fotku na twitteru Sissoka s dresem Tottenhamu zhruba půl hodiny před půlnocí. “Lucase Pereze jsme také měli na dosah, ale Arsenal nás nakonec v posledních minutách předčil,” uzavírá miliardář, který svého úspěchu dosáhl obchodem s uhlím a ocelí.

Jeho investice téměř 100 milionů eur během několika měsíců se evidentně vyplácí. Ve velmi silné konkurenci se Karamelky se svým “Hollywoodským koučem” drží na solidním 7. místě v těsném závěsu za TOP 5.

Jak by mohl vypadat nový stadion Evertonu, který by měl být postaven nedaleko toku řeky Mersey? Pokračujte na další strany.

https://youtu.be/g1BiTM3p-hg