V hledáčku jej mají Chelsea i Man United. 22letý stoper má nyní stát až 60 milionů eur


10022


Opravdu velké množství klubů by do svých řad velmi rádo přivítalo talentovaného švédského stopera Victora Lindelöfa. Jednou se o rodáka z Västeras podle médií zajímá třeba milánský Inter, podruhé zase anglické velkokluby – Manchester United s Chelsea, a třeba také další evropské top týmy jako PSG nebo Juventus.

VIDEO | Znáte Mannequin challenge? Tohle je jedna z nejlepších a to v podání CR7 a jeho Portugalska

Všechny zájemce totiž láká výkupní klauzule, která činí “pouhých” 30 milionů eur. Lindelöf má sice na Estadio da Luz platnou smlouvu až do roku 2020, ovšem Benfica by ráda svému klenotu nabídla kontrakt nový.

Ono se není čemu divit. Talentů jako Lindelöf není mnoho. Metr devadesát vysoký Švéd je velkým univerzálem. Může hrát na kterémkoliv postu v defenzivě, eventuálně i na štítu zálohy. I přes svou výšku je poměrně rychlý a má slušnou kondici, která by určitě byla výhodou v Anglii – zejména na pověstném přelomu kalendářního roku.

Victor Lindelof chases the ball ahead of Porto's Brazilian forward Kelvin Oliveira while in action for Benfica

Je popisován jako hráč, který bez obav chodí do každého souboje, bojuje až do konce a lidově řečeno neustále “jezdí po prdeli.” S tím se ale může pojit i potenciální slabina. Vzhledem k nízkému věku zatím postrádá herní inteligenci, a vlastnost, popisovaná v předminulé větě, může být s přibývajícím věkem na obtíž.

Za pár let už nemusí být tolik energický jako nyní, a pak bude lepší si dvakrát rozmyslet, jestli jít do souboje, nebo ne. Rozhodně mu nechybí sebevědomí a ambice. Před pár měsíci prohlásil borec, který mezi dospělými debutoval už v 16 letech, že by se “chtěl stát jedním z nejlepších fotbalistů na světě a hrát na nejvyšší úrovni.” Dost možná tím narážel na odchod z Benficy.

Ta ale na něco takového ani v nejmenším nemyslí. Svému hráči nabízí novou smlouvu, kde bude v kolonce výstupní klauzule stát synonymum pro nejdražší přestup obránce v historii – 60 milionů eur.