V 19 má za sebou tři tituly, kritiku Ibrahimoviče a teď je největším překvapením v Německu! Kdo je tento mladík, který se prosazuje mezi hvězdami Bayernu?


11391


Kingsley COman Bayern

Je mu pouhých 19 let ale už toho má za sebou tolik, co nejeden fotbalista. Řeč je o chlapíkovi jménem Kingsley Coman, francouzském talentu, který na sebe poutá pozornost v německém velkoklubu.

 

Má na dosah zisk čtvrté ligové trofeje ze třech fotbalových zemí. A nejsou to ledajaké země. Vše jsou to evropské fotbalové velmoce – Francie, Itálie a nyní Německo. Křídelník Kingsley Coman je talentem od přírody a začíná se prosazovat ve velkém klubu.

 

Kmenový hráč Juventusu hostuje na dva roky v Bayernu Mnichov a rozhodně neplánuje z Mnichova utíkat. Naopak, nepřišel sem pouze vysedávat na lavičku a pomyslně “sbírat zkušenosti”. Coman chytil svojí příležitost při zranění hvězd Robbena, Ribéryho a Gotzeho. Je to celkem náhoda, která mu pomohla nahoru, když se zrovna v jeden čas zranili takto velká jména.

Ale svojí šanci dokázal pořádně využít a v Německu mají nové hvězdné duo “CoCo” (Douglas Costa, Coman).

Doposud bída, hrál ale i finále Ligy Mistrů

Coman se narodil v Paříži a jeho otec jej přihlásil do mládežnické akademie PSG. Byl to prosím pěkně on, kdo debutoval v A-týmu PSG v 16 letech a 8 měsíci a stal se vůbec nejmladším hráčem v historii klubu. No za dva roky toho moc neodehrál. Rozhodl se proto pro přestup do Juventusu Turín. Tam podepsal na pět let. V Serii A odehrál 14 zápasů a opět se nedokázal výrazněji prosadit. Zakopal si dokonce pár minut ve finále Ligy Mistrů proti Barceloně.

V Bayernu mu to sedí

Z Juventusu si ho na dva roky vypůjčil Bayern Mnichov, který za hostování zaplatil nemalých 15 miliónů €. Comanovi se v klubu zatim daří. Nastoupil k 25 zápasům a vstřelil v nich 5 gólů. V lize má bilanci 15 zápasů 4 góly. O tom že mu to v Mnichově víc sedí hovořil i obránce Juventusu Chiellini: ,,V Bayernu hrají rychlý fotbal s využitím křídelních hráčů, což mu vyhovuje. My v Juventutu tolik tyto posty nevyužíváme.” Například oproti Robbenovi je jeho velkou výhodou to, že může nastoupit na obou krajích hřiště.

Kritizoval Ibrahimoviče

Coman nastoupil i dvakrát za A-tým Francouzské fotbalové reprezentace. Byl hvězdou mládežnických reprezentačních výběrů a nyní byl přeřazen zpět do 21čky, aby měl větší herní zátěž.

Kingsley je na hřišti spíše tichým tipem hráče, no svůj názor se však povědět nestydí. A to hned o hvězdě PSG Zlatanu Ibrahimovičovi. Vyjádřil se o jeho vzpomínkách za dob působení v Paříži. ,,Náš vztah byl kompletně neutrální. Není tím typem hráče, který se zajímá o mladíky a radí jim jak se zlepšovat. Stará se jen sám o sebe,” řekl na adresu Zlatana.

 

Jeho talent je nesporný a Francie by v něm mohla mít budoucího velkého hráče.

https://www.youtube.com/watch?v=P20jwMpjkb8