Už žádná pizza, zavelel Guardiola. Španěl zavádí u City vojenský režim


6883


Pozor, šéf jsem tady já! Sotva dorazil, ale už teď je jasné, že na Etihad Stadium se leccos změní. Nový manažer Manchesteru City Pep Guardiola zavádí v klubu nové pořádky.

Bývalý kouč Bayernu je posedlý dokonalostí. Všechno musí být “tip ťop”. Pro úspěch je schopný udělat cokoliv. A brzy to zjistí i Agüero a spol.

Podle španělského listu AS Guardiolu rozladily stravovací návyky jeho oveček. Jak známo, na životosprávu je pořádný pedant. “Už žádná pizza, Guardiola to hráčům zatrhl,” píše AS.

U City bylo v poslední době zvykem, že po náročném mači si hráči dávali pravidelně v kabině pizzu a další kalorické bomby. S tím je konec. “Guardiola zároveň hráčům naznačil, že budou jíst společně. Je to kvůli tomu, aby mohl kontrolovat, co jedí, a aby se utužila parta,” hlásí list.

S postupem Španěla by asi nesouhlasil manažer mistrovského Leicesteru Claudio Ranieri. Právě pizzou odměnil své svěřence za dobré výkony.

Je téměř jisté, že Guardiola nezakáže jen italskou pochoutku. V každém klubu vládl tvrdou rukou.

V Barce nechal dokonce sledovat některé hráče, jak se chovají ve volném čase. Třeba obránce Piquého kvůli jeho vztahu s popovou zpěvačkou Shakirou. V klubu museli kvůli nedodržování životosprávy skončit například Deco a Ronaldinho.

A v Bayernu? Tam se Guardiola se svými podřízenými taky nemazlil. Pokutou trestal téměř jakýkoliv prohřešek. Pozdní příchody, extravagantní oblečení, telefonování v tréninkovém centru nebo špatný jídelníček. Německá média dokonce překřtila jeho seznam zákazů na “Guardiolův katalog trestů”.

Guardiola je mimořádně přísný kouč