Už nechci trénovat! Bývalá hvězda Premier League neplánuje návrat ke koučování


4733


Tak obtížné si trénování rozhodně nepředstavoval. Gary Neville se chopil kormidla Valencie na konci loňského kalendářního roku, ale díru do světa s Netopýry neudělal. Ba naopak. Z 28 zápasů vyhrál s kvalitním týmem celku z východu Španělska jen desetkrát a v lize nebyl daleko od sestupové zóny.

Zajímavá kniha jen za cenu poštovného! Objednávejte zde!

Legendárního obránce Manchesteru United, který za klub z Old Traffordu odehrál 18 let, angažoval před 5 lety do svých řad Sky Sport a v roce 2014 se stal menšinovým vlastníkem malého klubu Salford City (6. nejvyšší soutěž). Gary chtěl ale zkusit i trénování.

Na začátku loňského prosince ho tak angažovala Valencie. Hned v úvodním zápase, kdy klubu šlo o postup do osmifinále Ligy mistrů, prohrál s Lyonem 0:2 a na místo Netopýrů postoupil outsider Gent.

V lize to nebyla žádná hitparáda. Valencia vyhrávala jen zřídka a v Evropské lize vypadli v osmifinále s Athleticem Bilbao. V polovině března tak přišel očekávaný vyhazov.

Jaké má Neville plány nyní? “Vždy říkám “nikdy neříkej nikdy”, protože fotbal prostě miluji, ale vím, že pro mě bude hodně těžké vrátit se ke koučování, protože teď věnuji pozornost hodně jiným věcem,” říká Gary, který kromě zmiňovaného Salfordu spoluvlastní i hotely a restaurace v Manchesteru.

Výsledek obrázku pro gary neville

“Nemůžu otevřít tenhle hotel a vinit generálního manažera z neúspěchu. Proč? Protože jsem jej jmenoval já. Stejně tak nemůžu jít trénova na 4 měsíce španělský klub a vymlouvat se na to, že to mám těžké v kabině, že neumím jazyk, že nemám štěstí, nebo že nevyužíváme gólové šance,” říká bývalý asistent Roye Hodgsona u anglické reprezentace.

Arséne Wenger mohl v létě zamířit k evropskému gigantovi! Nabídku však smetl ze stolu

“V nejbližší době rozhodně nemůžu znovu trénovat. Minimálně v nejbližších 5 letech. Ve skutečnosti to ani nechci,” uzavřel Gary Neville, který reagoval na dotazy diváků Sky Sportu.