“Udělali ze mě zrádce, ale zrazen jsem byl já!” Fernando Torres po letech odhalil pravdu ohledně Liverpoolu


34814


Bývalý hráč Liverpoolu Fernando Torres po letech vylíčil detaily ohledně svého odchodu do Chelsea. Torresovi se nelíbilo, že ho vykreslují jako zrádce, a tak si pustil pusu na špacír.

V roce 2011 došlo na britských ostrovech k historickému rekordu. Fernando Torres přestoupil z Liverpoolu ke konkurenční Chelsea za 50 milionů liber. Fanoušci Reds nevěřili vlastním očím. “Torres je zrádce! Fuj, zlatokop!” A vedení Liverpoolu? Mlčelo. Prostě v tom nechali Torrese vykoupat.

Marco Reus a jeho falešný řidičák? Vše končí má šťastný konec

Španělský útočník se teď odhodlal objasnit detaily celého přestupu.

Vše začalo už v létě 2010. Liverpool se potácel ve finančních problémech a řešil se prodej klubu. Torres se sešel s tehdejším ředitelem Christianem Purslowem. Chtěl vědět, zdali mu kvůli těmto problémům hrozí prodej. Dozvěděl se, že hráči v Liverpoolu zůstanou, aby si klub udržel svou hodnotu pro případného kupce.

Krátce po rozhovoru byl prodán Javier Mascherano do Barcelony. Torresova frustrace vzrostla…

Liverpool pak koupila společnost Fenway Sports Group. Místo Roy Hodgsona přišel nový trenér Kenny Dalglish. Torres se sešel s novým ředitelem Damienem Comollim:

“Comolli mi řekl, že noví majitelé (FSG) mají představu o tom, jak naloží s jejich investicemi. Chtěli přivést mladé hráče a vybudovat něco nového. Říkal jsem si, že to zabere strašně moc času. Dva, tři, čtyři možná deset let. Já tolik času ale neměl, vždyť mi bylo 27 let. Nechtěl jsem čekat. Chtěl jsem vyhrávat. Od té doby uplynulo pět let a oni se stále snaží něco vybudovat. Stále jsou na té samé pozici, jako když jsem odcházel.”

Na hřišti i v tréninku potřebuješ nakrmit svaly – SLEVA 1200 Kč na protein

Torres přiznává, že jeho přestup do Chelsea nebyl šťastný, hlavně co se týče fanoušků. Pravdou ale je, že se rozhodlo prakticky za jeho zády. Majitelé Liverpoolu měli několik tajných schůzek s představiteli Chelsea. Až poté se o tom dozvěděl samotný útočník.

“Vše bylo prezentováno, jako kdybych byl zrádce. Ale nikdo se o tom se mnou moc nebavil.”

“Vedení nedokázalo přiznat, že v klubu dělá něco špatně. Tak si museli najít nějakého viníka, nějakou oběť,” uzavřel svou výpověď Torres a doufá, že se teď na celou situaci budou dívat fanoušci z trošku jiné perspektivy.