Turci se s tím teda ne*erou! Wesley Sneijder dostal od Galatasaraye nehoráznou pokutu


6726


Už 3,5 roku obléká nizozemský záložník Wesley Sneijder dres istanbulského Galatasaraye. Uplynulá sezona je pro něj rozhodně nejhorší od příchodu do tureckého velkoklubu. Nejnižší počet bodů od svého příchodu doplnil umístěním na předních místech ve statistice žlutých karet. Těch nasbíral v letošním ročníku 11 a vedení klubu se rozhodlo zakročit!

2,3 miliony €! To je pokuta pro 32letého Nizozemce, který se může mj. chlubit ziskem treble s Interem v roce 2010. Galatasaray má za sebou nejhorší sezonu za poslední dobu. Špatné výkony ve skupině Ligy mistrů, ještě horší ligová sezona a navíc trest od UEFA za porušení Finanční fair-play. Jediným úspěchem tak bylo vítězství v poháru. Jenže to vztek fanoušků za 7. místo v tabulce moc nespraví.

A pokuta pro jejich miláčka byla poslední kapkou trpělivosti. Fanoušci klubu z Türk Telekom Areny se sešli před branami stadionu a protestovali proti vedení klubu.

Samotný Sneijder jim přes twitter poděkoval. “Fanoušci Galatasaraye, děkuji za Vaši podporu. Jsem Vám vděčný. Miluju Vás,” stálo v jeho tweetu.

V posledních dnech se mluví o jeho odchodu z Turecka. “Je mi hodně líto toho, co se stalo. V této chvíli nemůžu říct, co se bude dít. Uvidíme a počkáme, co následující dny přinesou,” řekl v rozhovoru tv stanici NTV. “Pokutu nepokládám za moc důležitou.”

Hodnota bývalého hráče Ajaxu, Realu a Interu je 14 milionů €. Jeho roční plat je odhadován na 5 milionů €.