Trh se zbláznil, částky za hráče jsou nereálné, stěžuje si Wenger


2011


Deset, dvacet nebo třicet milionů liber. To není nic ani pro menší kluby v Premier League. Anglická liga je bohatší než kdy jindy. Jenže právě to ji činí zranitelnou. Alespoň podle manažera Arsenalu Arséne Wengera.

Jen přes léto ostrovní kluby utratily přes 800 milionů liber. Všeobecně se pak počítá s tím, že celkové výdaje se přehoupnou přes miliardu. A půjde o absolutní rekord.

“Dnes máme v Evropě dva trhy. Jeden pro anglické kluby a druhý pro zbytek kontinentu. Proč? Protože týmy z Premier League platí za hráče opravdu velké částky,” všímá si Wenger.

V budoucnu to prý může ostrovní ligu poškodit. “Problém jsou vysoké mzdy. Když se ukáže, že hráči s velkými platy jsou průměrní, kluby se jich nezbaví. To může být pro ligu problém, přidusí ji to,” tvrdí Francouz.

Wenger má za to, že prodávající anglická mužstva zneužívají. Vědí, že mají dostatek peněz, a tak požadují mnohem víc než je skutečná cena hráče. “Když přijde anglický klub, cena za hráče okamžitě stoupne. Někdy i desetkrát. Hráč má reálnou hodnotu pět milionů a přitom stojí padesát. Ale platí to jen v případě zájmu z Anglie,” míní Wenger.

Real v barvách Barcy? Může být. O podobě dresů rozhodnou jen fanoušci

Možná i to je důvod, proč je Wenger na přestupovém trhu málo aktivní. Zatímco konkurenti v boji o titul utrácejí ve velkém, Arsenal přivedl jedinou výraznou posilu v podobě záložníka Xhaky.

https://www.youtube.com/watch?v=2Zo2zvHOw6U