AKTUALIZOVÁNO! Koho mají na výběr slovenské týmy?

1
2

4066


 

 

Jen pár týdnů po finále Ligy mistrů mezi Realem a Atléticem Madrid začíná nová sezona Ligy mistrů a Evropské ligy. Uprostřed skupinových bojů EURA se bude v Nyonu losovat 1. a 2. předkolo dvou zmiňovaných soutěží. V osudí se ocitnou všichni slovenští zástupci a naše Slavie. Jací se jim rýsují soupeři?

Začněme Ligou mistrů. Prvního předkola, které bude losované od 12 hodin, se zúčastní jen osm týmů z nejhorších zemí UEFA. Letos to budou The New Saints (Wales), FC Valletta (Malta), Flora Talinn (Estonsko), FC Santa Coloma (Andorra), B36 Tórshavn (Faerské o.), Lincoln (Gibraltar), Alashkert (Arménie) a SP Tre Penne (San Marino). Los bude probíhat normálním způsobem.

Týmy jsou sepsané podle bodů v koeficientu; první čtyři budou nasazené, další už ne. Nic složitého. O chvíli později se v rukou pana Marchettiho (bohužel už ne Gianniho Infantina) začnou objevovat týmy z osudí 2. předkola (v LM toho nejpočetnějšího).

Jak funguje losovací procedura tady? Čtyřiatřicítka týmů (resp. 30 + postupující z 1. předkola) je rozdělena na nasazené a nenasazené. Během dopoledne (článek budeme aktualizovat) ale počítač utvoří tři skupiny. Jednu polovinu každé z nich budou pochopitelně tvořit nasazení a druhou půlku nenasazení. Rozdělení je čistě náhodné. Žádný systém v tom nehledejte. Situace se trošku zamotala také tím, že dvojice z prvního předkola, kde bude hrát The New Saints bude nasazená.

AS Trenčín je (podle koeficientu) předposlední nasazený. Moc silní soupeři (viz. obrázek) slovenský tým nečekají, tak by toho měli Trenčani využít.

Před pár minutami byly počítačem rozřazeny týmy do skupin. Trenčín má na výběr tyto týmy: F91 Dudelange, Hapoel Beer Sheva, Olimpija Ljubljana, FK Vardar Skopje, FK Liepāja

V případě postupu bude ve 3. předkole Trenčín už určitě nenasazený. Naskýtá se tak třeba souboj s naší Viktorii Plzeň. Na závěr trošku předběhnu (ke 3. kvalifikační fázi) a podíváme se na soupeře Sparty v ligové části 3. předkola. O těch je už rozhodnuto. Letenské čeká buď cesta do oblíbeného turistického letoviska (PAOK Soluň), zopakování nedávných bojů v Evropské lize s Young Boys Bern, luxusní Monako, nebo dva tripy do zemí bývalého východního bloku, a to buď do Bukurešti (Steaua) nebo do Rostova. O soupeři Plzně se bude rozhodovat po prvních zápasech 2. předkola.

Los začíná ve 12 hodin. Sledovat jej můžete na uefa.com

trenčínlos