Trapas pro společnost EA! Reprezentace Islandu nebude ve FIFA 2017: Je to výsměch…


9281


K velmi nečekanému rozhodnutí přišlo vedení herního gigantu EA Sports. V exkluzivní novince FIFA 2017 totiž nebude figurovat čtvrtfinalista letošního EURA.

Rok, co rok, je zvykem, že ve fotbalovém simulátoru FIFA hrajeme za ty nejlepší týmy a hráče. Tentokrát se však budeme muset obejít bez jednoho významného můžstva.

Reprezentace Islandu se totiž nedohodla na podmínkách s vedením EA Sports a v nejnovější FIFA figurovat nebude.

EA nabídlo Islandu za práva směšných 300 tisíc korun, což bylo samozřejmě nepřijatelné.

“EA utrácí obří sumy u fotbalových velmocí a nás by chtěli prakticky zadarmo. Je to výsměch. Dali jsme jim naší protinabídku, ale tu odmítli. Na šampionátě jsme se dostali opravdu daleko. Hráli jsme solidní fotbal. Je smutné, že si teď fanoušci nebudou moci zahrát za své oblíbence. Vina je však na straně EA,” vyjádřil se k celé záležitosti šéf Islandské fotbalové asociace Geir Thorsteinsson.

Své o tom ví také hlavní rybář z české Kapr ligy Míra Peltů. Ten v minulosti také jednal o právech s EA Sports. Ale kvůli nízké nabídce pochodil podobně jako seveřané.

Každopádně v případě Islandu se tohle EA Sports prostě nepovedlo. Pro tak velkou společnost je to špatná vizitka. Hlavně vůči fanouškům je to krok zpět. Island si totiž během EURA získal velké sympatie napříč celým fotbalovým světem.

Fanoušci však nemusí zoufat. Ve hře si zahrají třeba za reprezentaci Indie, která je aktuálně v žebříčku na 148. místě. Nákup jejich práv byl pro EA zřejmě atraktivnější.

Tleskáme…

https://www.youtube.com/watch?v=PVq0MrmezpI