Tragédii z Hillsborough se dostalo po 27 letech spravedlnosti!!!


2083


Největší tragédie na ochozech v historii fotbalu. Tak mnozí nazývají to, co se stalo dne 15.4.1989 na stadionu Hillsborough v Sheffieldu v Anglii. Tehdy při semifinále FA Cupu mezi Liverpoolem a Nottinghamem Forest bylo vpuštěno na stadion více fanoušků The Reds než dovolovala kapacita. Výsledkem bylo 96 ušlapaných osob a více jak 700 zraněných.

Dnes zasedala porota v anglickém městečku Warrington a vznesla verdikt, že 96 fanoušků Liverpoolu bylo „nezákonně usmrceno v důsledku pochybení policie“. Devítičlenná porota rozhodla na základě 14 otázek z pitevní zprávy v poměru 7:2, že největší tragédie v historii britského sportu způsobila policie.

Již v roce 2012 britský premiér David Cameron veřejně vyzval k prošetření celého případu znovu. Všem pozůstalým se také osobně za tuto událost omluvil. Nyní po 27 letech volání po spravedlnosti se jí všichni dočkali, ale životy těch, jenž v ten osudný den přišli o život, to nevrátí. Na památku obětí byly přidány plamínky do loga Liverpoolu FC, tak jak jen známe dnes.

JUSTICE FOR THE 96