Touré si myslel, že přestupuje do Manchesteru United! Co je tohle za šílenou story?


9282


Neuvěřitelný příběh prozradil záložník Manchesteru City Yaya Touré. Jeho historka baví celou Anglii. Jako “princ dvojí krve” si připadal hráč z Pobřeží Slonoviny. Co se stalo v jeho klubové kariéře tak velkým nedorozuměním?

Manchester je fotbalové město, o tom žádná. Tamní celky United a City spolu válčí již řadu let a v celé zemi jsou bráni s respektem. Úspěšnější část města však vždy byla ta rudá, tedy celek Manchester United. Aktuálně se na výsluní nachází však také jejich soused z Etihad Stadium.

Když v roce 2010 Yaya Touré přestupoval z Barcelony do Manchesteru, myslel si tehdy, že jde právě do celku Rudých Ďáblů. V rozhovoru pro sponzory přiznal, že jeho původní myšlenka při přestupu před šesti lety byla, že jde k United.

,,Agent mi řekl, že jdu do celku s modrými dresy. Pouze ve stínu slavnějšího United byl tehdy klub City,” řekl Touré. ,,Rozhodl jsem se však správně. Byl jsem si jistý, že budeme (Citizens) úspěšnější a že se budeme moci rovnat celkům jako je právě Manchester United,” dodal aby vysvětlil svou chybnou myšlenku.

Kdo ví, kde by City bylo právě bez Tourého. Aktuálně je však pravdou, že oba celky z Manchesteru si jsou při nejmenším rovny.