Totti exkluzivně: Fotbal se už nehraje srdcem, ale za peníze. Stal se více byznysem než vášní


5569


Jedna z největších fotbalových legend smutní. Smutní nad tím, kam směřuje dnešní fotbal a jakým směrem se ubral v posledních letech. Francesco Totti poskytl exkluzivní rozhovor o tom, jak vnímá dnešní moderní fotbal a hlavně přestupovou politiku.

Italský deník Gazzetta dello Sport zveřejnil rozhovor s fotbalovou legendou světového formátu. Stále hrající italský velikán Totti se deníku svěřil s pocity z dnešního moderního fotbalu.

Trpké období podle něj zažívá dnešní pojetí nejpopulárnější hry na světě. Rozhovor poskytl po dvou největších přestupech v italské nejvyšší soutěži. Serie A má totiž za sebou dva velké přestupy.

Jedním je Tottiho bývalý spoluhráč z AS Roma Miralem Pjanic. Ten se stěhoval do Juventusu Turín. Stejným směrem pak putovala další hráčská hvězda Serie A. Z Neapole se stěhoval Gonzalo Higuain. Francesco k tomu měl rozhodně co říci.

,,Fotbalisté jsou v těchto dnech spíše kočovníci. Jdou spíše za penězi, než za svým srdcem. Možná to je hlavní rozdíl mezi nimi a mnou, “ řekl Totti.

,,Není zde mnoho hráčů, kteří jdou za svým srdcem. Kdyby mi šlo jenom o peníze, odešel bych z Říma již před deseti lety. Vždy jsem však miloval klubové barvy a chtěl jsem nosit klubový dres. Fotbal se změnil, a to hodně.”

,,Nyní je hlavním zájmem hráčů vydělat peníze. Připomíná mi to spíše byznys než vášeň. Fanoušci chodí na stadióny a chtějí vidět svůj tým, své hráče. Rozhodně od nich neočekávají zradu,” řekl Totti s odkazem na nedávné řádění fanoušků Neapole, kdy hromadně zapalovali dres Higuaina.

S Tottim musíme jen souhlasit. Na světě je opravdu jen málo hráčů, kteří hrají fotbal s vášní ve svém milovaném klubu. Když navíc vidíme, jaké částky se za hráče platí, je nám z toho zle. Kam tohle celé směřuje? Kéž by bylo více podobných, jako je Francesco Totti. Legenda AS Roma. Legenda fotbalu samotného.